Tanzberg Mikulov - síla tradic

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
sklep v Hotelu Tanzberg; zdroj: www.tanzberg.cz
sklep v Hotelu Tanzberg; zdroj: www.tanzberg.cz
lupa

Město Mikulov je jednoznačně jedním z nejdůležitějších vinařských center jižní Moravy. Mikulov má bohatou historii, ať už v oblasti vinařství, nebo v kultuře jako takové. S pěstováním révy vinné začali už římští legionáři, kteří se utábořili v místech dnešní vodní nádrže Nové Mlýny. Mikulov se záhy stal díky optimálním viničním polohám v bezprostřední blízkosti města i v okolních obcích významným vinařským střediskem.

tanky na víno; zdroj: www.tanzberg.cz
tanky na víno; zdroj: www.tanzberg.cz
lupa

Mikulovsko nepoznamenali pouze Římané, ale i Židé a Lichtenštejnové, kteří po sobě zanechali pozoruhodnou architekturu, a částečně i svého ducha. Historické vlivy můžete lehce rozpoznat například ve vinařství Tanzberg v obci Bavory, i když zrovna zde se ocitnete spíše v rudolfínské době. Tanzberg Mikulov je poměrně mladé vinařství, které se ale dokázalo probojovat do popředí certifikovaných vinařských zařízení. Vycestujete-li do vinařství Tanzberg, poznáte bohatou tradici moravského vinařství na vlastní kůži. Filozofií Tanzbergu je produkovat svěží, čistá a energická vína, a stejně tak i pečovat o své návštěvníky. Hrozny, které vinařství Tanzberg zpracovává, pochází z vyhlášených viničních tratí v biosférické rezervaci Pálava. Vína jsou vyráběna špičkovou moderní technologií ve starobylých habánských sklepích. Vysoká kvalita vín je podtržena jedinečným designem lahví a etiket.

budova Tanzberg; zdroj: www.tanzberg.cz
budova Tanzberg; zdroj: www.tanzberg.cz
lupa

A jaká vína byste neměli opomenout? Zejména Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé, Sauvignon, Rulandské modré a Zweigeltrebe. A rozhodně se nechte zlákat i prvotřídními sekty, které získaly mnoho významných ocenění na prestižních vinařských soutěžích. Degustace se domlouvají předem, a pokud chcete zažít ryzí moravskou atmosféru, dopřejte si cimbálovou kapelu a pohoštění kulinářskými specialitami.

Více o vinařském zařízení na webových stránkách www.tanzberg.cz a více o certifikovaných moravských a českých zařízeních na www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulov na Moravě
(vzdálenost od místa: 0.87 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tanzberg Mikulov - síla tradic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace