Tak trochu jiná Morava ve vinařství ARTE VINI

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
lupa

ARTE VINI je výrobcem vín z Nového Šaldorfu na Znojemsku, který pojímá vinařství tak trochu jinak - umělecky. Jejich filosofie dobře ilustruje heslo "umění vinařského řemesla", které mluví za vše. Jejich výroba vychází z původních moravských vinařských tradic, které jsou založeny na ekologickém přístupu a přírodních postupech zpracování hroznů, jako je například samoodkalování a pomalé vyzrávání. Pro svá vína vybírají od jednotlivých pěstitelů hrozny té nejlepší kvality z vyhlášených poloh a viničních tratí. Vinice jsou obhospodařovány s ohledem na životní prostředí tak, aby byl zachován co nejrozmanitější počet druhů fauny a flory. Díky tomu získávají zralé a zdravé hrozny z vinic, které jsou v dlouhodobé ekologické harmonii a rovnováze.

lupa

Navzdory pevně ukotveným tradicím rozhodně nezaostávají v jedinečnosti designu svých etiket, které jsou originální a nadčasové. Hlavním posláním ARTE VINI je nabízet moravská vína té nejlepší kvality, která jsou specifická svou ovocitostí, elegancí a svěžestí, a přinášet potěšení milovníkům tohoto ušlechtilého nápoje. Nejen ve výrobě, ale i ve výběru odrůd se dodržují tradice, a to ve využívání starobylých místních druhů jako je Veltlínské zelené, dříve pod názvem Manhartsrebe, Frankovka, a Zweigeltrebe. V sortimentu ARTE VINI naleznete suchá i polosladká bílá vína a červená, která jsou jako stvořená pro moravskou pestrou kuchyni.

lupa

A co vám ještě zajímavého ARTE VINI nabídne?
Dostanete ochutnat také typická regionální vína GREEN (Veltlínské zelené), PINK (Zweigeltrebe), RED (Zweigeltrebe/Frankovka), BUBBLE (Veltlínské zelené perlivé suché), která vznikla díky souhře kontinentálního podnebí a písčito-sprašového podloží a jsou specifická svým elegantním a jemným aroma. A navíc vám na objednávku zajistí řízenou degustaci, gurmánské speciality a folklórní program podle vašeho přání. Vinařství ARTE VINI je skutečně ideální místo pro poznání moravské vinařské kultury.

Více o vinařství naleznete na webových stránkách www.artevini.cz a více o moravských a českých vínech na www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Znojmo
(vzdálenost od místa: 2.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tak trochu jiná Morava ve vinařství ARTE VINI

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace