Skialpový výlet na Vozku a Keprník

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Cestou z Šeráku k horní stanici lanovky
Cestou z Šeráku k horní stanici lanovky
lupa

Zatímco vloni byly hory celou sezonu v podstatě bez sněhu, letos paní Zima s nadílkou nešetřila. Lyže nedočkavostí poskakují, tak je potřeba je jít zase provětrat.

Slunečná, ale velmi mrazivá Ostružná, je náš výchozí bod. Chystáme se jít po stejné trase, jako jsme šli před dvěma lety.
Fotogalerie:
http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Jeseniky%2C_skialp_-_Ostruzna%2C_Vozka%2C_Keprnik_-_leden_2012/

Sníh nám křupe pod nohama, sluníčko svítí a „Bardotka“ si to kolem nás sviští po kolejích. Nádhera. Místy jdeme vyšlápnutou stopou, místy si prošlapáváme cestu sami v tom nejlepším sněhu, jaký může být. Sněhovou peřinou se brodíme vzhůru a nikde ani živáčka. Jakmile se dostaneme nad hranici lesa, dělá nám společnost nejprve Šerák, později se k němu přidá i jeho větší bráška Keprník. My však nejprve míříme na Vozku. A když se konečně dostaneme ke skalám Vozky, tak nám zdáli zamává i Praděd, který se dnes neskrývá v peřinách z mraků, ale hrdě se tyčí vzhůru a shlíží na celé Jeseníky.
Za Vozkou se musíme trošku občerstvit a pak už se vydáváme vstříc Keprníku. Odtud už nás čeká víceméně sjezd dolů. Od horní stanice lanovky na Šeráku svištíme až do Ramzové po červené sjezdovce. Do Ostružné to pak mrskneme přes pole a lyže sundáváme z nohou až pár desítek metrů od cedule Ostružná.

Za čím jedeme?

Ostružná – Banjaluka – Volské louky – Vozka – Trojmezí – Keprník – Šerák – Ramzová – Ostružná – 21 km

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou se dá občerstvit na horské chatě Jiřího na Šeráku

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Za návštěvu určitě stojí vrchol Keprník a bájemi opředený vrchol Vozka, ze kterých jsou krásné výhledy Na Praděd a Králický Sněžník.

Ostatní informace

Auto se dá nechat zaparkované v Ostružné nebo Ramzové. Na Keprník se dá dostat snadno i pomocí sedačkových lanovek, které vedou z Ramzové.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostružná
(vzdálenost od místa: 0.21 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Skialpový výlet na Vozku a Keprník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace