Skanzen Kouřim

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Při dalším z výletů se půjdeme podívat do města Kouřimi. Do města se dostaneme bez problémů vlakem či autobusem. A k cíli výletu - Muzeu lidových staveb v Kouřimi - určitě bez problémů dojdeme pěšky. Značení ve městě je velmi dobře provedeno, a proto si nemyslím, že by mohl někdo zabloudit. Pro ty, kdo se rádi vozí autem, je přímo před branou do skanzenu malé parkoviště a potom před mostkem je parkoviště značného rozsahu. Rovněž přimčít si zde kolo není žádným problémem.

Za čím jedeme?

Vydali jsme se do Kouřimského skanzenu. Město Kouřim má bohatou historii. Osídlili ho již staří slované. Koho by osidlování více zajímalo, tomu doporučuji navštívit kouřimské muzeum na náměstí. Ostatně o Kouřimi se lze dočíst i ve starých pověstech českých, což svědčí o tom, že město leží na opravdu dávno osídleném místě. Skanzen se nachází za městským sportovním areálem.Skanzen se nachází na okraji města a je zasazen do příjemné přírody. Jako mnoho jiných skanzenů je i tento zaměřen na to, jak se žilo dříve. Můžeme zde obdivovat krásné roubenné stavby od studny přes špýchar a stodoly až k poměrně velkým usedlostem. Domy jsou většinou otevřeny k nahlédnutí. A kdo se jen trošku porozhlédne a už něco pamatuje, najednou zjistí, že spoustu věcí má třeba i doma, nebo alespoň když byl mladý měl například onen zemědělský stroj doma a třeba s ním i pracoval. Našim dědečkům a babičkám by mohlo přijít zvláštní proč zde některé věci jsou v muzeu, když přece s nimi ještě nedávno pracovali. Tak jsme si ve skanzenu připadali i my. Je sympatické, že exponáty nejsou za provazem vzdáleny, ale na mnohé z nich si můžete i sáhnout, samozřejmě je nesmíte zničit. Areál je poměrně rozlehlý, a stavení jsou sem svezeny z různých koutů republiky ať už z vysočiny nebo i z Krkonoš. Je zajímavé sledovat, že domy z různých oblastí se od sebe někdy nepatrně, někdy více liší. A přitom technologie je pořád stejná. Pokud si projdete celý areál a už Vás omrzí okukovat dřevěné nádherné stavby, pak mohu vřele doporučit, abyste se vypravili na kouřimské náměstí. Budete zde moci obdivovat překrásný kamenný kostel a pak samostatně stojící věž. Prohlídky obou staveb se platí v místním infocentrum. V domě infocentra se nachází také kouřimské muzeu. Navštívili jsme expozici vztahující se na osídlení a život v okolí Kouřimi od dob starých slovanů až po období biedermajeru. Velice zajímavé. Hlavně ty nejstarší dějiny. Než se Vám podaří tohle všechno projít, bude už nejvyšší čas vyrazit na vlak či autobus, abyste se dostali bez problémů domů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Kdo by se zde chtěl ubytovat, v Kouřimi nebude problém najít nějaký hotel. A co se týče jídla, po městě je dostatek hospod a hodpůdek. A potom přímo na náměstí se dají bez problémů nakoupit potraviny všeho druhu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nám se nejvíc líbil skanzen. Bylo tam opravdu krásně, když tedy pomineme opětovnou nepřízeň počasí. Lidé zde byli velice příjemní a ochotní.

Ostatní informace

Vstup do skanzenu je pro studenty za 30 kč. Poku chcete fotit či natáčet, bude vás to stát ještě nějakou korunu na víc, ale rozhodně se nemusíte bát bankrotu. A pokud vyrazíte i do muzea, bude vás studentský lístek stát 15 Kč. No a pokud nejste student, nevěšte hlavu. Plné vstupné není o moc dražší.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kouřim
(vzdálenost od místa: 1.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Skanzen Kouřim

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace