Silvestrovský výstup na Velký Mehelník

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Závěrečné stoupání s kočárem
Závěrečné stoupání s kočárem
lupa

Už tradičně v poslední den roku pořádá písecký oddíl KČT výstup na nejvyšší vrchol Píseckých vrchů, Velký Mehelník. Účastní se ho poměrně velký počet lidí, takže se u tzv. loupežnického stolu na Mehelníku scházejí takřka davy. Loni, 31.12.2009 jsme vyrazili i my - a tento výlet může sloužit i jako inspirace pro výlety v průběhu roku.

Rozcestí U Dobré vody
Rozcestí U Dobré vody
lupa

Pod Velký Mehelník jsme se dopravili autem - je možné ho zaparkovat u Flekaček, místní části písecké čtvrti Semice. Vyrazili jsme po asfaltové silnici směrem k rozcestí U Dobré vody, kde jsme se připojili na červenou turistickou značku. Na té jsme ale zůstali jen do rozcestí V Srdci, kde jsme se ze značky odpojili a po neznačené lesní cestě jsme pokračovali pod Velký Mehelník. Na posledním rozcestí pod Mehelníkem jsme se napojili na místní Velký okruh Píseckými horami, který je v mapě značený zelenou přerušovanou čárou. Ten nás dovedl na vrchol Mehelníku, kde jsme byli přivítáni zástupci KČT.

Rozcestí Velká Brašna
Rozcestí Velká Brašna
lupa

Z Mehelníku jsme zvolili jinou cestu - po Okruhu jsme sešli k rozcestí Velká Brašna a odtud jsme pokračovali po červené turistické značce ke studánce Dobrá voda a dál k rozcestí U Dobré vody. Tam jsme se opět napojili na asfaltovou silnici, po které jsme na výlet vyráželi, a vrátili jsme se zpět k autu.

Za čím jedeme?

Jdeme hlavně do přírody, provětrat plíce a trochu protáhnout nohy. Na Velký Mehelník je možné se dostat i přímo z Písku pěšky, my zvolili variantu čtyřkolmo, protože jsme vyráželi s malou dcerkou v kočáře.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po cestě jsme se na jídlo nikde nezastavovali - ani není kde. Pro občerstvení a ubytování je nejlepší využít některé z řady zařízení v Písku, ať už se jedná o hotely, penziony, restaurace nebo občerstvení. Na výlet je ale nutné si vzít vlastní občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Závěrečné stoupání na vrchol bylo s kočárem opravdu zajímavé - nakonec to dopadlo tak, že švagr vzal korbu na ramena a šlo se. To byl asi největší zážitek vůbec. A dál taky to, že dcera Ester byla nejmladší účastnicí celého pochodu.

Ostatní informace

Vstupné do přírody platit netřeba, tudíž se na tomto výletě obejdete i bez peněz.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Silvestrovský výstup na Velký Mehelník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace