Rozhledna Lopeník - symbol přátelství mezi čechy a slováky

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

v Nove Bosace
v Nove Bosace
lupa

Poprvé na této krásné rozhledně jsem byla 5. října 2008. Byl to jeden z posledních ještě podzimních dnů. Počasí se nám opravdu vydařilo. Rozhodli jsme se podniknout cestu ze Slovenské strany. Jelikož v pohraničích špatně fungují spoje, a bylo by složité se spoléhat na veřejnou dopravu, rozhodli jsme se opět vzít auto.

Za čím jedeme?

v Nove Bosace
v Nove Bosace
lupa

Vyhlídková věž Lopeník je symbolikou přátelství mezi čechy a slováky. Už dříve zde stávali rozhledny, ale většina shořela. Poslední z nich zchátrala. Současná věž zde nestojí dlouho, byla slavnostně otevřena 16. července 2005. Má kamenný základ a dřevěnou konstrukci. Je otevřena celoročně. Vstup se zde neplatí.

v Nove Bosace
v Nove Bosace
lupa

My jsme se rozhodli dojít sem ze slovenské strany. Auto jsme nechali u hasičské stanice v krásné malebné vesničce Nova Bosaca. A vyšli jsme po modré směr Lopeník. Po cestě jsme narazili na památník pro oběti války a prošli dvěma osadami Lopeníček a Grun. Většina cesty se ubírala v otevřené krajině. Až poslední část vedla lesem. Trvala zhruba 2 hodiny nahoru, 1 hodinu dolů. Za celou tu dobu jsme nepotkali žádné další turisty. Jen u samotné rozhledny jsme potkali pár turistů jdoucí z české strany. Jelikož jsme byli vázáni na auto museli jsme se vrátit stejnou cestou dolů k autu.

cesta na Lopeník z Nove Bosacy
cesta na Lopeník z Nove Bosacy
lupa

Nicméně už musím dodat, že toho nelituji. Vynahradili jsme si to před týdnem, když jsme opět Slovácko navštívili a rozhodli jsme se podniknout cestu na Lopeník z české strany. Někteří z nás použili sněžnice, ale většina šla po svých. Vydali jsme se z Mikulčina Vrchu po zelené. První část cesty byla velmi zajímavá. Otevřelo se před námi překrásné sedlo, které následovalo krásným výhledem do okolí. Druhá půlka cesty už procházela lesem. Cesta ze Slovenské strany byla přeci jen o něco zajímavější. Ale přesto bych se sem chtěla ještě vrátit a podniknout cestu na Lopeník z české strany v jiném roční období a vychutnat si toto místo s rozkvetlou krajinou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

cesta na Lopeník z Nove Bosacy
cesta na Lopeník z Nove Bosacy
lupa

Na Mikulčině Vrchu stojí chata Lopata. Má omezenou kapacitu a je to Turistická ubytovna. V zimě láká svou blízkostí k jedné z místních lanovek. V létě láká svou krásnou okolní přírodou. Spala jsem zde už několikrát a nikdy jsem si nemohla stěžovat.

www.chatalopata.ic.cz

cesta na Lopeník z Nove Bosacy
cesta na Lopeník z Nove Bosacy
lupa

K dostání jsou zde v místním bufetu vyníkající párky a ještě lepší polévky, pokud má člověk hlad. Pokud chceme obměnit jídelníček, je nám k dispozici menší kuchyňka, kde si můžeme uvařit vlastní jídlo. Nebo můžeme sjet dolů k motorestu Rasová, kde májí skvělé a rychlé kuchaře.

www.rasova.cz

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

cesta na Lopeník z Nove Bosacy
cesta na Lopeník z Nove Bosacy
lupa

Cesta z Nove Bosacy probíhala příjemně a klidně. Byla jsem ráda, že jsme nepotkali žádné další turisty. Bylo zde více věcí k vidění a více vyhlídek. Navíc mě překvapilo, že je rozhledna otevřena celoročně.

Ostatní informace

ubytování - chata Lopata

190,- kč / noc

150,- kč / noc pokud člověk přespí víckrát než jednouDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Rozhledna Lopeník - symbol přátelství mezi čechy a slováky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace