Přírodním parkem Kačáku do skalnatého údolí Berounky

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

studna na nádvoří v Červeném Újezdě
studna na nádvoří v Červeném Újezdě
lupa

Vydáme se do Dalejského údolí, přejedeme do přírodního parku Povodí Kačáku a podél Loděnického potoka ( Kačáku) sjedeme do Srbska. Údolím Berounky podjedeme Karlštejn a zakončíme cestu u zámku ve Zbraslavi.

Řepora
Řepora
lupa

Zase se vydáme na cestu kolmo, protože celá trasa bude přes 90 km. Z merta ve Stodůlkách podjedeme hlavní silnici rovnou do Dalejského údolí. Náš první cíl bude Řepora, středověká vesnice i s dobově oděnými obyvateli. Cestu dále stočíme na sever přes Třebovice a Chýni do dobře známého Červeného Újezda s nově vystavěnou tvrzí, plnou hodnotných zbírek z různých období naší historie. Odtud už sjedeme do údolí Kačáku a budeme se držet červené značky až do Loděnice. Po krásné silničce plné rozkvetlých stromů sjedeme do Svatého Jána pod Skalou a chvíli si odpočineme u známého kláštera. Dále se držíme potoka a přejedeme na žlutou značku, která nás dovede k Berounce pod skály v Srbsku.Tady už se můžeme chytit značené cyklostezky která nás povede přes Karlštejn, Řevnici do Dobřichovic. Cyklotraca č. 3 nás zavede až na železniční most v Mokropsích a když budete mít štěstí ( a to jsme zrovna měli) tak na něm uvidíte i historický vlak z Křivoklátu i s parní lokomotivou. Za Černočicemi stočíme cestu na Lipence a k zámku ve Zbraslavi. Odtud nás cyklostezka zavede do Bráníka a na rozcestníku cest už se dá podle směrovek dojet až tam, kam se člověku práve zachce. :-)

Za čím jedeme?

kostelík Krteň
kostelík Krteň
lupa

Jedeme metrem stanice Stodůlky a pak už jen kolmo. Za čím jedeme? Na cestě máme památek jak naseto. Středověké městečko ( vesnice) Řepora je skanzen, ve kterém si prožijete časy hodně minulé, potkáte domácí žvířata v dřevených ohradách, vedle jednoduchých dřevených stavení a za dřevenými kůly opevnění můžete vidět i středoveký kostelík.

Hrad Červený Újezd s rozsáhlým muzeem českého venkova.

nádvoří Červený Újezd
nádvoří Červený Újezd
lupa

Ve Svatém Jánu pod Skalou můžete vidět nejem Kostel Sv. Jana Křtitele, ale i jeskyni sv. Ivana v níž podle legendy byl pohřben v 9. stol. poustevník Ivan. Svatý Ivan byl místními lidmi považován za prvního českého světce ještě před sv. Ludmilou a sv. Václavem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme se a napili v Kalousově mlýně v údolí Kačáku. Pod jdnoduchým přístřeškem si v pohodě vychutnáte pivko i utopene.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám všechno, počasí, trasa, výhledy i detaiy na cestě, množství památek, prostě bylo se na co dívat. Autorem trasy byl opět kamarád Pepa a opět se mu povedla.

Ostatní informace

Někulok poznatků, do skanzenu Řepora se musíte vydat po 9.0 hod. dříve se tam stejně jako my, nedostanete.

Vstup po venkovní expozice v Červeném Újezdě 80 Kč, prohlídka hradu 140 Kč na dospělou osobu. Nádvoří a restaurace na nádvoří zadarmo.

Do soukromé zahrady u zámku Zbraslav vás postí do 18. hodin.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno-Rozdělov
(vzdálenost od místa: 3.25 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přírodním parkem Kačáku do skalnatého údolí Berounky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace