Pražský hrad vánoční

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Betlém na Pražském hradě
Betlém na Pražském hradě
lupa

Přijedeme tramvají 22 na zastávku Pohořelec. A dáme se pěšky přes náměstí směrem k baroknímu paláci Černínů, který dnes slouží Ministerstvu zahraničních věcí. Loreta bude 25. prosince otevřena pro veřejnost zdarma. A samozřejmě stejně jako v Katedrále sv.Víta, sv.Václava a sv.Vojtěcha zde bude půlnoční mše 24.12.2008.Za Loretou kolem kláštera kapucínů se dáme do Nového světa. Uličky dýchají vzláštní atmosférou. Hned zkraje narazíme na surealistickou galerii. Pak se kolem bývalého mlýna, který dnes slouží jako atraktivní restaurace pro zámožné turisty, pustíme uličkou, kde žil Tycho de Brahe, slavný hvězdář Rudolfa II. Kolem vojenského kostela dojdeme na Hradčanské náměstí. Zde je několik muzeí a řada nóbl Restaurací. Pokocháme se Barokním morovým sloupem a lampami,které kdysi bývali plynové a Prvním hradním nádvořím projdeme na Druhé hradní nádvoří. 24.12. bude díky půlnoční mši areál otevřen pro průchod do 02 hodin 25.12. Objekty, ale budou na Štědrý den zavřené. Otevřeny zase budou objekty pro turisty 25.12.2008. Jesličky uvnitř chrámu budou až 24.12., ale Betlém na Třetím nádvoří Pražského Hradu ze slámy je možno vidět už dnes. Pro mnohé turisty je zajimavější než historické památky podle toho jak jej fotografují. Na Jiřském náměstí je umístěn velký vánoční strom se schránkou pro milodary pro opuštěné děti. Je střežen vojákem hradní stráže. Projdeme Jiřskou uličkou a v Purkrabském paláci si můžeme prohlédnout výstavu českých Betlémů. Půjdeme-li s dětmi asi navštívíme muzeum hraček, kde kromě barbín můžeme vidět zajimavé hračky z 18. a 19.století. A také první umělé vánoční stromečky. Pak půjdeme ke Starým zámeckým schodům. Doporučuji z nich ještě odbočit do obnovené vinice nazvané Svatováclavská. Stihnete-li to ještě před Štědrým dnem můžete si zde dát občerstvení. Kolem Richterovy vily se vrátíme na Staré zámecké schody, kterými sejdeme na Klárov. Zde již je zastávka tramvají a také Malostranská stanice metra a tak můžeme vánoční procházku ukončit.

Za čím jedeme?

Jdeme se toulat romantickými uličkami Nového světa a prohlédnout si výstavy a vánoční výzdobu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Bývalý mlýn na Novém Světě
Bývalý mlýn na Novém Světě
lupa

Ubytování jsem nepoužila a běžným turistům nedoporučuji ubytovávat se v hotelech v této oblasti. Je zde i trochu problém najíst se za rozumnou cenu pokud není otevřeno v hospodě U ČERNÉHO VOLA.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nelíbil se mi Santa Klaus ve vánoční výzdobě některých Restaurací na Hradčanském náměstí.

Ostatní informace

Vstupné do objektů najdete na stránkách PIS.Další informace

Hodnocení:
4011. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pražský hrad vánoční

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace