Praha - Karlštejn, údolím Berounky na kole

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Železniční most v Praze
Železniční most v Praze
lupa

Příjezdové místo: Malá Chuchle, ulice Zbraslavská. Zde je bezpečné parkování auta i dostatečný prostor na manipulaci s koly. Další možnostíi je přepravit se přívozem z Výtoně pod železničním mostem na Císařskou louku nebo od stanice metra Smíchovské nádraží. Odtud dojedeme na Zlíchov, kde u benzinové pumpy sjedeme k Vltavě na cyklotrasu A1. V Praze se nepřepravují kola v autobusech MHD , proto nelze využít autobusové linky do Malé Chuchle a Radotína.

Za čím jedeme?

Přívoz na Císařskou louku
Přívoz na Císařskou louku
lupa

V okolí vyhledáme cyklotrasu č. 3 ( na území Prahy označenou A1). Podjedeme pod Strakonickou ulicí za benzinovou pumpou na levý břeh Vltavy. Zde se u loděnice ČVUT napojíme na vybudovanou asfaltovou cyklostezku směrem do Radotína. Po 1100 m se cyklostezka napojí na asfaltovou komunikaci k Lahovickému mostu. Ten podjedeme a pokračujeme k přístavu Radotín. Za přístavem se napojíme na šotolinovou cyklotrasu na levém břehu Berounky směřující k dálničnímu mostu Pražského okruhu. Pokud nechceme pokračovat dále po levém břehu Berounky, můžeme zde využít zavěšenou lávku pod mostem přes Berounku a Vltavu. Na pravém břehu Vltavy sjedeme ze zavěšené lávky a můžeme pokračovat na Zbraslav nebo se napojíme na cyklostezku A2 a vrátíme se do centra Prahy. Jinak pokračujeme po levém břehu Berounky do Radotína. V Radotíně u lávky si můžeme zvolit trasu do Černošic přes golfové hřiště v Lipencích. Tato trasa je částečně vyasfaltovaná, ale cestou přes golfové hřiště budeme objíždět mnoho výmolů. Jedeme dále po asfaltové a šotolinové cestě po levém břehu Berounky do Černošic. Po železničním mostě přejedeme přes Berounku a po silnici na pravém břehu řeky pokračujeme do Dobřichovic. Zde opět přejedeme po lávce na levý břeh řeky a napojíme se na cyklostezku směrem do Řevnic. Druhá varianta cesty vede v Mokropsech přes železniční trať po kamenném mostě se žlutou turistickou značkou. Za mostem asi 50 m odpočíme vlevo, sjedeme na levý břeh Berounky a jedeme po asfaltové cyklostezce do Dobřichovic. Za silničním mostem přes Berounku mezi Lety a Řevnicemi odbočíme vpravo na cyklostezku a dojedeme k jezu v Řevnicích. Zde přejedeme železniční přejezd a pokračujeme vpravo do Zadní Třebáně na nádraží. Tady opustíme mezinárodní cyklotrasu č. 3. Podejdeme podchodem pod železniční tratí a jedeme po lávce přes Berounku do Hlásné Třebáně, kde se dáme na silnici číslo 116 vlevo. Po 3 km dojedeme do obce Karlštejn. V Karlštejně za parkovištěm autobusů odbočíme vpravo do kopce ke hradu, který stojí za prohlídku (http://www.hradkarlstejn.cz/). K návratu zpět do Malé Chuchle využijeme stejnou trasu nebo se vrátíme k vlakovému nádraží v Karlštejně a jedeme vlakem. Další možností je z Karlštejna pokračovat 22 km přes Mořinu, Chýnici, Zbuzany do Prahy – Stodůlky k metru po cyklotrase č. 0013. Trasa Malá Chuchle – Karlštejn hrad je dlouhá 32 km. Od stanice metra Smíchovské nádraží na Karlštejn hrad ujedeme na kole 36 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Po celé trase je mnoho příležitostí k občerstvení. Nově vybudované stánky jsou přímo na cyklostezce. Ubytovat se lze po trase dle vlastního výběru.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Praha, Zlíchov vjezd k přívozu a na cyklotrasu A1
Praha, Zlíchov vjezd k přívozu a na cyklotrasu A1
lupa

Některé úseky popsané trasy jsou ve výstavbě. Úsek Všenory – Dobřichovice a Hlásná Třebáň – Karlštejn je veden po frekventované silnici. Prohlídka hradu Karlštejn je úchvatná.

Ostatní informace

U přívozu v Praze, Zlíchov
U přívozu v Praze, Zlíchov
lupa

Trasa je nenáročná, vhodná i pro rodiny s dětmi. S dětmi doporučuji návrat zpět z Karlštejna vlakem do zastávky Velká Chuchle. Od zastávky dojedeme k Vltavě a napojíme se na cyklostezku do Malé Chuchle. Vstupné do hradu je 150 ,- Kč, můžeme platit platební kartou. Otevřeno je denně mimo pondělí. Výhodou této trasy je možnost ji kdykoli přerušit a nastoupit do vlaku.

Odkazy: http://www.cykloserver.cz/ http://www.okruhprahy.cz/ http://www.ropid.cz/

http://www.prazskecyklostezky.cz/default.aspxDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Braník
(vzdálenost od místa: 0.9 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Praha - Karlštejn, údolím Berounky na kole

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace