Pozorování vodního ptactva na Novomlýnských nádržích

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Pozorovatelé na Novomlýnských nádržích
Pozorovatelé na Novomlýnských nádržích
lupa

Nic nepotěší srdíčko po dlouhé zimě tak, jako živá příroda. Nemusíte jen do ZOO, ale potřebujete trochu lepší dalekohled a vyražte na Novomlýnské nádrže. Ty vznikly na přelomu 70-80. let minulého století na soutoku řek Svratky, Dyje a Jihlavy. Nádrže jsou tři – Mušovská, Věstonická a Novomlýnská. Zatím co Mušovská a Novomlýnská jsou vyhlášenou rekreační oblastí, tak Věstonická je ornitologickou rezervací.

Za čím jedeme?

Ptactvo na hladině
Ptactvo na hladině
lupa

Zvu vás na poměrně nenáročný výlet, který se ale zapíše neopakovatelným zážitkem do knihy vašich výletů. Při jízdě autem od Brna do Mikulova, zastavte na hrázi a připojte se k ostatním obdivovatelům hus, kachen a morčáků. Je to zaručeně lepší, jak v televizi. A pokud nemáte dobrý dalekohled s sebou, tak nezoufejte. Mezi dobře vybavenými pozorovateli jsou i zkušení ornitologové, kteří vás nejen nechají podívat na ptáky, kteří u nás zimují, ale i podají příslušné vysvětlení. Budete sledovat před kostelem Sv. Linharta, který zbyl jako poslední ze zatopené obce Mušov, hejna na Věstonické nádrži. Ptáci se zde zdržují přes zimu a pak věttšina z nich odlétá do svých hnízdišť na severu Evropy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možností na ubytování v okolí je několik, hojně propagovaný je Termalhotel Pavlov. My jsme ale pouze projížděli a tak i svačinku jsme měli s sbeou. Ale nezapomeňte, že jste ve vinné oblasti a můžete potěšit své chuťové buňky dobrým vínem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Překvapila nás ochota pozorovatelů podělit se o zážitek s námi. Dostalo se nám výkladu i nahlédnutí do dalekohledu. Dodatečně neznámému děkujeme!

Ostatní informace

Pozorování je pochopitelně zdarma, jedinou investicí je váš čas a cesta.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Šakvice
(vzdálenost od místa: 4.92 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pozorování vodního ptactva na Novomlýnských nádržích

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace