Posázavím kolem tří zřícenin ke Kormoránu na koupání

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Jedeme opět na výlet kolem Sázavy. Je krásný letní den a tak se chceme i vykoupat. Nastupujeme do vlaku směr Benešov u Prahy a vystupujeme ve stanici Čtyřkoly.

Za čím jedeme?

lupa

Odtud pokračujeme k řece. Přecházíme koleje a pod silnicí, se napojujeme na zkratku, která vede mezi zahrádkami. Přicházíme ke čtyřkolskému mostu. Ten je uzavřen pro auta, ale pěší do Lštění přeběhnou. Tady jdeme kousek po silnici proti proudu řeky a odbočujeme přes trať, do lesa na modrou značku. Ta nás dovede až k Hradišti ke kostelu sv. Klementa . Dál pak pokračujeme po modré až na rozcestí Nosákov, kde přeskakujeme na žlutou. Odtud cesta vede po silnici, ale nic tu nejezdí. Za staveními nás navede kolem lip (zrovna kvetly, tak to vonělo na dálku a bzučelo jako elektrárna :) ) z kopce do lesa a pak přes koleje až ke zřícenině Stará Dubá. Tady se vydáváme po proudu řeky , kolem další zříceniny Odranec a neznačenou cestou až do Zlenice, kde jsme se usadili u hotelu Kormorán. No a protože se počasí vybralo, tak jsme hráli hry a koupali se a užívali si letního krásného dne. Na večer jsme se nechali převézt přívozem na druhou stranu řeky k Baštírně, kterou mají noví majitelé . Z nějakého důvodu tu pořezali vzrostlé lípy (naštěstí obrostou). Trochu to tu prokouklo. Sice zrušili ohniště, takže buřtíka si tu už neopečete, ale mají tu větší výběr jídla i pití. Můžete si ve zdejších říčních lázních zahrát třeba ping pong. My jsme po ochutnání černého Kozla vyrazili po proudu Sázavy směr Čtyřkoly, odkud jsme se vlakem zase vydali domů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Cestou jsme se najedli v hotelu Kormorán, jídlo bylo celkem i rychle. Polévka bramboračka se moc nepovedla, ostatní žádná hitparáda, ale sníst se to dalo – možná jen špatná volba. V nabídce měli i medové pivo, které jsme ochutnali, ale to stačilo. Jinak koupání bylo fajn, ani nebylo moc lidí. Naproti na Baštírně jsme si pak dali černého Kozla a klobásku, ta byla moc dobrá. Nikde jsme nenocovali, ale dá se tu přespat ve stanech, jak u Kormorána, tak na Baštírně a nebo v přímo v hotelu Kormorán.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Procházka se líbila. Hezké je to na Hradišti, kde se dá posedět u kostela. Je to pohodlná a nenáročná cesta o délce asi 10km. Příjemné bylo občerstvení a koupání u Kormorána.

Ostatní informace

lupa

Ceny jsou normální. Za vstup na pláž se neplatí. Přívoz 10Kč Na Baštírně koupíte i pohledy se zříceninou Hláska, která stojí nad lázněmi. Mají tu i turistickou známku. Je to kousek od Prahy a je to tu moc příjemné, tak to zkuste. Strávíte tu jistě hezký den.Další informace

Hodnocení:
4050. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zlenice
(vzdálenost od místa: 0.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Posázavím kolem tří zřícenin ke Kormoránu na koupání

Kormorán nemá chybu.
13.07.2012 15:54

Koupaliště na pravém břehu Sázavy naproti Kormoránu je nostalgickým připomenutím říčních plováren v první polovině dvacátého století.

Re: Kormorán nemá chybu.
13.07.2012 19:48

Přesně tak. Dokonce to vypadá, že se vrací do povědomí lidí a začínají je opět využívat. 

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace