Podzimní výlet - Náměštˇ na Hané

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

Vystupujeme na vlakovém nádraží v Náměšti na Hané.Svou cestu začínáme na protějším chodníku-u rozcestníku s Velkou turistickou mapou.Ověřili jsme si zde,po které značce máme jít a vykročili jsme po žluté k cíli naší cesty-zdejšímu zámku.

Za čím jedeme?

lupa

V této rovinaté krajině nás přivítala pravá podzimní hanácká mlha.Aleji,kterou jsme procházeli a z obou stran lemované barevnými kaštanovými a březovými stromy,dodávala přímo pohádkovou atmosféru.Čím více jsme se po mírném kopečku přibližovali k zámku,mlha se rozestupovala,zářící podzimní stromy přibývaly a nejednou na nás vykouklo překvapení-zámek s neobvyklým kruhovým parkem.Před zámkem se setkáváme se zdejší kastelánkou a domlouváme si prohlídku na 10 hodin.Čas,který nám zbývá do prohlídky zámku,využijeme krátkou procházkou po okolí.Jdeme kousek po silnici,pak po lesní cestě. Kolem nás projede menší jezdecký oddíl na koních .Jdeme dál a na louce pod kopcem spatříme rozsáhlý amfiteátr,kde se koná řada koncertů a festivalů.Např.známá je Folková zahrada,která zde každoročně přivítá tisíce příznivců folkové hudby.V loňském roce tady proběhl koncert zpěvačky H. Zagorové.Pomalu se vracíme zpět k zámku,a protože nám zbývá ještě chvíle času,procházíme zákoutí parku tohoto barokního zámku..Na prohlídce jsme sami,ale nám to nevadí.Hned nás upoutaly salony vybavené v rokokovém slohu a empíru.V jednom pokoji se dokonce konají svatby a koncerty.Je zde i kuřácký salonek a knihovna,která obsahuje asi 3000 knih,které doplňuje čínský porcelán rozmístněný po místnosti.Každý pokoj zdobí míšenský porcelán,který ladí barevně s vybavením každého pokoje.V 1. patře uvidíme obytné pokoje rodiny-např.jídelna,ložnice,šatna,salon,toaleta,atd.Když scházíme po schodech dolů,navštívíme ještě pracovnu a překvapení na závěr- v přízemí prohlídka a focení kočárů sloužících kdysi církevním hodnostářům.Jeden je bohatě zdobený zlatem,druhý je modernější,černý,vyložený modrým sametem.

A to je konec prohlídky tohoto nezapomenutelného zámku.Odtud pokračujeme na vlakové nádraží -odjíždíme do Prostějova,potom zpět do Zlína.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Z časových důvodů máme svačinu sebou,ale v nedaleké hospůdce jsme se ještě zastavili na kávičku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zámek i park se svým okolím na nás zanechal velký dojem.

Ostatní informace

Cena vstupného na zámek je přijatelná.na osobu 70 kč.

lupa

Zajímavost na závěr:V areálu zámku je možno navštívit jak Kapli,tak i výstavu dětských historických kočárků. V galerii se můžeme potěšit moderním uměním.Je otevřena celoročně.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Náměšť na Hané
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Podzimní výlet - Náměštˇ na Hané

12.11.2012 20:56

MICHAL MAREK

je to dobrý,,,,, SmileSmile ahoj FRANTO..

08.09.2013 18:51
Krásný výlet i pro rodiny s dětmi. Zámek opravdu stojí za vidění.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace