Podzimní kokořínsko

Tipy na výlet, Máchův kraj
Kam a jak jedeme?

zážitky z krajiny můžete doplnit adrenalinem
zážitky z krajiny můžete doplnit adrenalinem
lupa

Kam na výlet na podzim? Jednou rozhodně z nejmalebněujších krajin je oblast mezi Mšenem a hradem Kokořín. Mechem obrostlé skalní stěny v kombinaci se žlutočerneným listím podzimních stromů, tak k téhle kombinaci je lhostejný jen málokterý milovník přírody.

Za čím jedeme?

adrenalinu je dost
adrenalinu je dost
lupa

Vydáme se za kouzelnou přírodou z Mšena od informačního centra po modré značce, před Romanovem odbočíme na žlutou značku do tajemného Bludiště a po vysvobození z tajemných chodeb pokračujeme dále po modré kolen skalních útvarů Žába a Sfinga až k Mšenským pokličkám, unikátní přírodní památce. Po modré se do Mšena opět vrátíme opět hlubokým skalním údolím jkde jsou zastoupeny snad všechny barvy podzimní krajiony. Celý výlet je dlouhý cca 12 km a v pohodě ho absolvujete i s dětmi.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

borci na bedně
borci na bedně
lupa

Ubytovat se můžeme v cenově dostupném ATC Mšeno, asi 0,5 km od vlakové stanice. Kemp žije bohatým sportovním životem, v týdnu tu trénují fotbalisté o víkemdu můžete vidět adrenalinové plochodrážní závody motorek. V kempu je restaurace otevřená i mimo letní turistickou sezonu. Jídla jsou dobrá a ne cenově náročná.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bludiště
Bludiště
lupa

Na podzim už není v této oblůasti příliš rušno i když je to bezesporu nejkrásnější období, kdy si v klidu můžete vychutnat zadumanou podzimní přírodu někdy i s romantickými ranními mlhami.

Ostatní informace

zvedněte hlavu i v Bludišti
zvedněte hlavu i v Bludišti
lupa

Cena za ubytování v ATC Mšeno do 200 Kč/os/den podle toho jestli zvolíte Turistickou ubytovnu nebo apartmán. Na náměstí v Mšeně je stylová cukrárna a až Mšeno dočerpá dotace z evropské unie, bude krásně upravené i centrum obce i s kostelem a námestím.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mšeno
(vzdálenost od místa: 0.78 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Podzimní kokořínsko

Kemp SK Mšeno
24.01.2012 11:02

Luboš Nechyba

Pravdivý článek opravdu podzim na kokořínsku je krásný a turisty v tomto období nenavštěvovaný. Jediná chybička je vzdálenost od vlakového nádraží do kempu která je caa 500 metrů.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace