Pěší promenáda kolem Bačovky ve Velkém Oseku

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Obyvatelé Velkého Oseku se mohou pyšnit svou krásnou pěší promenádou kolem řeky Bačovky. Stezka je příjemné prostředí pro všechny generace. Děti si zde rádi vydovádí na prolézačkách a ostatní ocení posezení na nových lavičkách. Staré lípy byly ošetřeny a nové stromy, keře a květiny byly vysázeny. Oblast je již také kvalitně osvětlena a doplněna o odpadkové koše.

Za čím jedeme?

Pěšina, která bezpečně spojuje místa mezi obecními budovami a to školou , mateřskou školou a Dělnickým domem, bude v budoucnu prodloužena. Realizaci rekonstrukce tohoto úseku umožnila podpora grantového programu Partnerství pro Kolínsko z nadace TPCA.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ve Velkém Oseku sse jistě najde dobrá hospůdka nebo nějaké občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná příroda kolem a příjemný odpočinek. Vlaková stanice leží na trati Praha - Šatov a Praha Mezilesí. Výška nad mořem 193.1 m.
Stanice Velký Osek vznikla při stavbě severozápadní dráhy. S vyměřováním úseku Kolín - Mladá Boleslav a Velký Osek -Kunčice započato v roce 1869. Se stavbou nádraží a potřebných budov začato v roce 1870. Stavbu prováděli stavitelé bratři Teibachové z Kutné Hory za podnikatelství p.Grišla z Nové Vsi.

Ostatní informace

Ve zdejší krajině bývaly za starodávna hluboké lesy. Když sem přišli naši slovanští předkové, aby se zde usadili, museli si v lesích vysekat místo pro postavení osady. Od toho vznikl název Osek. Poloha pro založení obce byla volena na tehdejší dobu velice šťastně. Bývaly zde veliké lesy, které se táhly od Labe podél Cidliny do severních Čech. Ty poskytovaly našim předkům dobrou ochranu před vpádem nepřítele. Vysekali si tedy místo poblíž břehů Labe, které tehdy teklo Máčidlem a zahýbalo se obloukem k dnešní poště a dál k Libici. Byli tedy chráněni od západu a severu Labem a Cidlinou, od východu hlubokým sánským lesem. Všude bylo plno tůní a močálů. Snad pouze k jihu se táhla otevřená krajina.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velký Osek
(vzdálenost od místa: 0.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pěší promenáda kolem Bačovky ve Velkém Oseku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace