Ostravice - Lysá hora - Frýdlant nad Ostravicí

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

lupa

Z Ostravice se dostanete Na Lysou horu dvěma způsoby, buď po červené, nebo po modré turistické značce. Osobně bych vám doporučil jít po modré, protože jestli byste se vydali po červené, tak půjdete dlouho po asfaltové cestě, která je dost frekventovaná, protože vede k velké chatové oblasti a k hotelům např. hotel Sepetná. Jestli se vydáte po modré značce, tak půjdete kousek po chodníku, kolem hlavní cesty, ale potom odbočíte a půjdete taky po cestě, ale ta není tak frekventovaná a navíc s ní za chvíli sejdete a půjdete po kamenné cestě. Asi po 2,5 kilometru se dostanete na rozcestí, kde končí modrá značka a pokračuje jen červená. Odtud už budete pouze stoupat. Asi po dalším kilometr se dostanete na rozcestí Lukšinec, odtud se dostanete buď na Lysou, nebo do Frýdlantu. Odtud začne to pravé stoupání, je tam nepříjemná štěrková cesta, kde se lehce dá zvrtnout kotník, ale ten výhled. Na Lysé se můžete občerstvit a můžete pokračovat dál. Zde musíte dobře zvážit své možnosti, buď se vydáte zpět kousek po červené a třeba po žluté značce přímo do Frýdlantu, nebo půjdete po modré, přes Ivančenu, a do Frýdlantu. Na Ivančeně je krásný pomník z kamenů a celá ta cesta dolů není zase tak náročná. Jakmile sejdete do Malenovic, tak už to je jen kousek. Jestli vám ještě zbudou síly, tak se můžete zajít podívat na Frýdlantské letiště, odkud je krásná vhled Na Lysou horu, Smrk a celý Ondřejník. Ujdete ještě pár metrů a jste ve Frýdlantu. Tato trasa je pro zdatnější turisty, protože hlavně to klesání vám dá docela zabrat.

Za čím jedeme?

Jdeme za krásnou přírodou, výhledy a asi za odpočinkem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Můžete se ubytovat v penzionu Harcovna ve Frýdlantě nad Ostravicí:

lupa

Nabízíme krátkodobé i dlouhodobé ubytování téměř v srdci Beskyd. Rodinný penzion Harcovna je vybaven několika dvou, tří a čtyřlůžkovými pokoji s příslušenstvím, dále jedním "extra velkým" patrovým pokojem s kapacitou 7 postelí, a pokojem pro 5 lidí.

lupa

Všechny pokoje mají vždy vlastní WC a sprchový kout. Na některých pokojích je televize anebo rádio, na ostatní pokoje lze po dohodě zapůjčit. K dispozici ve společných prostorách je samoobslužná kuchyňka s jídelním nádobím, mikrovlnou troubou a rychlovarnou konvicí. K zapůjčení společenské hry apod.

Celková ubytovací kapacita penziónu je cca 40 osob.

Penzion sousedí s vyhlášenou restaurací Harcovna, ta nabízí dále možnost výborné kuchyně i občerstvení, a k zábavě využití Bowlingu, kulečníku/biliáru apod.

Cena ubytování je 300 Kč za osobu a den. Děti do 4 let mají ubytování zdarma.

V případě požadavku na delší pobyt, anebo pobyt pro více osob se cena stanoví dohodou...

http://www.naharcovne.cz/

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbily se nám krásné výhledy, příroda, ale to nejlépe posoudíte sami.

Ostatní informace

Zaplatite akorát za dopravu, jídlo a ubytováníDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostravice
(vzdálenost od místa: 0.26 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ostravice - Lysá hora - Frýdlant nad Ostravicí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace