OLOMOUCKÉ KOTÁRY

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Olomouc, rovina, pole, Haná - to je dnes cíl naší cesty.

Za čím jedeme?

Hřiště v rovině? Ani náhodou…
Hřiště v rovině? Ani náhodou…
lupa

Když jsem se poprvé chystal na olomoucké hřiště – tehdy to ještě byla devítka – věděl jsem o něm jen několik kusých informací. Představu jsem si udělal svoji: Olomouc, rovina, pole, Haná – to jsem zvědav, co se v takové krajině dá vymyslet. Ale hned kousek za Olomoucí se o rovině moc mluvit nedá, tedy pokud se podíváte tím správným směrem, na severovýchod. Krajina se tam zvedá, kopce se táhnou do dálky. Kopci je prošpikované i samo hřiště. Vlastně žádná jamka nevede po rovině, pořád jdete nahoru nebo dolů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Většina hráčů míří co nejkratší cestou k vodě.
Většina hráčů míří co nejkratší cestou k vodě.
lupa

Klubovna je příjemná, stylová, s recepcí a barem, nepříliš Velká ani bombastická. Zato v ní přebývají velice vstřícní lidé, tady vás nenapadne obávat se projevů arogantnosti, se kterými se můžete občas setkat na jiných hřištích. Restaurace není moc rozsáhlá, ale má krásnou terasu stíněnou pergolou, odkud se po hře člověku vyloženě nechce odejít. K tomu taky přispívá místní kuchyně, jí se tady znamenitě a perfektně tady vychází i ten populární index cena/výkon. Restaurace jede jen během golfové sezóny a nabízí českou klasiku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Olomoucké kotáry.
Olomoucké kotáry.
lupa

Architekt hřiště dobře využil stávajícího porostu – většinu hřiště obklopuje les, ale i mezi jednotlivými jamkami byly zachoványřady stromů, většinou ovocných, táhnoucích se často stovky metrů a logicky
vymezujících jednotlivé fairwaye.

lupa

Druhá jamka je pětipar, zase jdeme s kopce. Na odpališti je asi nejhezčí výhled do krajiny, ale nekochejte se příliš, čeká dosti strastiplná cesta. První rána ještě jde, fairway je široká, je lepší držet se vlevo. Vpravo je rokle, pak lesík, bunker – ještě dál lemuje pravou stranu alej nízkých stromů, přes ni a nějaké křoviny je třeba se dostat ke břehu dost velkého rybníka. Dá se to hrát po fairwayi a jakoby si trošku zajít, prodloužit si trasu a hrát na green z výhodnější pozice, ale to udělá málokdo, většina hráčů míří co nejkratší cestou k vodě, přestože se tam hraje hůř.Ta voda je široká a jako všechny podobné vody přitahuje míče – green za ní je obrovský, ale přesto to nijak neuklidňuje – když už se dostanete přes vodu a netrefíte správnou část greenu, dá se tady ještě klidně něco proputtovat – je to celé skloněné a rozsáhlé. Na dvojce se nedá moc získat, ale hodně ztratit.

lupa

Sedmá jamka je příjemná, krátká – zde může dojít v regulaci na green i hráč se slabší ranou. Ale – opět jdeme do kopce a ve druhé půlce je fairway proklatě úzká, je potřeba být přesný. Green krásně rovný, tahle jamka vás příjemně naladí před pověstnou osmičkou – tříparem s ostrovním greenem. Tady se člověk musí pekelně soustředit.

Ostatní informace

Základní green fee, 18 jamek, dospělí 450 Kč (pondělí 9–11:50 hod), 900 Kč (pondělí 12 hod-čtvrtek), 1 100 Kč (pátek, sobota, neděle, svátky)
www.golf-olomouc.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na golf
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu OLOMOUCKÉ KOTÁRY

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace