Olomouc-ZOO na Svatém Kopečku

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Olomouc-Svatý Kopeček-dětské hřiště u ZOO-Foto:Ulrych Mir.
Olomouc-Svatý Kopeček-dětské hřiště u ZOO-Foto:Ulrych Mir.
lupa

Olomoucká ZOO na Svatém Kopečku byla založena RNDr. Václavem Roubíčkem v r. 1952 v lesích na posledních výběžcích Nízkého Jeseníku, na pozemcích bývalého kláštera. Zahrada budovaná za pomoci dobrovolných brigádníků byla dokončena 3. června 1956. Později byla několikrát přebudována a rozšířena. Je zde chováno přes 250 druhů zvířat ve volných výbězích, pavilonech, akváriích a teráriích. Můžete zde vidět primáty, šelmy, kopytníky, ptáky, plazy a akvária mezi jinými i se žraloky. Primáty můžete vidět ve volné přírodě prohlídkou z visuté lávky, která prochází volným výběhem makaka čevenolícího. V r. 1975 byla uprostřed ZOO postaven 32 m vysoká železná rozhledna s občerstvením, ze které je výhled na celou zoologickou zahradu, na baziliku minor na Svatém Kopečku, Olomouc, blízké obce a celou Hanou a také na jižní svahy Nízkého Jeseníku, Drahanskou vrchovinu a Beskydy. Děti mají možnost zábavy v kozím výběhu, svést se na poníku nebo v různých prolézačkách, skluzavkách a houpačkách jak přímo v ZOO, tak i v dětském zábavním parku u východu ze ZOO. Po ZOO se můžete pohybovat také jízdou dopravním vláčkem, která je doprovázena výkladem. Některá zvířata můžete krmit krmivem zakoupeným při vstupu do ZOO.

Za čím jedeme?

Na Svatý Kopeček jdeme za poznáním přírody prohlídkou ZOO, na procházku pěknou přírodou a dobrou zábavou pro děti jak v ZOO tak na dětském hřišti u východu ze ZOO.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Velmi dobré a příjemné občerstvení najdete jak v areálu ZOO tak v několika restauracích na Svatém Kopečku i těsně kolem areálu ZOO.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Olomouc-Svatý Kopeček-dětské hřiště u ZOO-Foto:Ulrych Mir.
Olomouc-Svatý Kopeček-dětské hřiště u ZOO-Foto:Ulrych Mir.
lupa

Prohlídka ZOO umístěné v pěkném lesnatém terénu. Zajímavá procházka volným výběhem opic, volně létající netopýři v nočním pavilonu a také žraloci ve velkém akváriu. Během prohlídky je dostatek stánků s občerstvením a zajímavé jsou i projížďky vyhlídkovým vláčkem. Zábavné hřiště pro děti u východu ze ZOO.

Ostatní informace

Ceny vstupného jsou celkem přiměřené a občerstvení si můžete pořídit v různých cenových relacích.

Na výlet vlakem

Olomouc-Svatý Kopeček-restaurace Archa u východu ze ZOO-Foto:Ulrych Mir.
Olomouc-Svatý Kopeček-restaurace Archa u východu ze ZOO-Foto:Ulrych Mir.
lupa

Na ZOO na Svatém kopečku se lze dostat automobilem (u ZOO se rozšiřuje parkoviště), na kole i pěšky (vedou sem turistické a cyklistické stezky). Z Olomouce jezdí k ZOO v krátkých intervalech pravidelná autobusová linka. Vlakem se lze dopravit do Olomouce nebo do Bystrovan a dále pokračovat pravidelnou autobusovou linkou.Další informace

Hodnocení:
828. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
14 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Olomouc-ZOO na Svatém Kopečku

17.06.2012 19:39
Jedna z nejpěknějších ZOO u nás.
14.05.2014 16:54
Souhlasím s příspěvkem výše, jedna z nejlepších ZOO v ČR.
12.10.2016 19:52

Olina
Také souhlasím, u mě je tato zoo srdcovka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace