Olešná-přehrada s letním a krytým aquaparkem

Tipy na výlet, Ostravsko
Kam a jak jedeme?

Na západním okraji města Frýdek-Místek,pod Beskydami se nachází přehrada Olešná s letním i krytým aquaparkem.Na přehradu se dostanete z Frýdku-Místku autobusem č.5,v letním období i č.13.Pokud pojedete autem,tak silnicí z Frýdku-Místku směrem na Příbor a přibližně po 2km odbočíte k přehradě.U přehrady a aquaparku je několik parkovišť.

Za čím jedeme?

Přehrada Olešná leží na říčce stejného jména,má rozlohu 85ha,travnaté pláže a lze na ni provozovat vodní sporty.Na jejím břehu byl vybudován oblíbený letní aquapark s vyhřívanou vodou a mnoha vodními atrakcemi.Tak zde najdete plavecký bazén,relaxační bazén,dětský bazén a dojezdový bazén,záliv,dva tobogány o délce 80m a třídrahovou skluzavku.Jsou zde i dětské skluzavky,vodní chrlič,vodní dělo,hřib a ježek,gejzír,masážní trysky šplhací síť a volejbalové a nohejbalové hřiště.No,zkrátka,vodním radovánkám se zde může věnovat celá rodina.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V prostoru krytého aquaparku se nachází také restaurace se specialitami české i mezinárodní kuchyně.Přímo na přehradě se můžete ubytovat v autokempinku,nebo ve Frýdku v hotelu Caffe Silesia na Zámeckém náměstí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přehradu Olešná můžete navštívit i za nepříznivého počasí,neboť zde stojí taky krytý aquapark s vyhřívanou vodou.Je v něm rekreační a zároveň relaxační bazén,dětský bazén,velký tobogán,vodní chrliče a děla,divoká řeka,vířivka,masážní trysky,šplhací síť,parní kabiny a solárium.

Ostatní informace

Letní aquapark je otevřen zpravidla již koncem května do počátku září.V tuto dobu je v provozu každodenně,v květnu a září 10-18hod,v červnu 9-19hod,v červenci a srpnu 9-20hod.Celodenní vstupné činí pro dospělé 80kč a pro děti 55kč.Krytý aquapark je otevřený celoročně,denně,v pondělí 12-21hod,v úterý až pátek 10-21hod,soboty a neděle 9-21hod.Vstupné na 1hod.činí v pondělí až pátek dospělí 70kč,děti do 6let 25kč,děti do 15let 45kč.Vstupné na 1hod v sobotu a v neděli,dospělí 100kč,děti do 6let 35kč a děti do 15let 70kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Olešná-přehrada s letním a krytým aquaparkem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace