Od vlaku ke vlaku přes zámecký park

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

vstup do zámeckého parku
vstup do zámeckého parku
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát bych Vás rád pozval na krásný velice nízkonákladový výlet.Startem je Masarykovo nádraží-Praha nebo kterékoliv nádraží na trase Praha-Kolín-Pardubice.Dopravte se tedy vlakem z nádraží Vašemu srdci a domovu nejbližšího na nádraží Praha-Klánovice.Odtud vyražte po MTZ směr Běchovice a dojděte nebo dojeďte po ní krásnou přírodou Klánovického lesa a Xaverovského háje,až k rozcestníku se ŽTZ Xaverovský háj.Odtud pokračujte po ŽTZ do zámeckého parku Dolní Počernice.Po jeho prohlídce jděte nebo jeďte ulicí Národních hrdinů až na světelnou křižovatkus ulicí Českobrodská.Tou jděte nebo jeďte vpravo a po 200 metrech dojdete nebo dojedete k nádraží Praha-Horní Počernice.Odtud jeďte zpět domů vlakem.

Za čím jedeme?

lupa

Klánovický les i Xaverovský háj,jsou krásné oázy klidu,kde naberete spoustu energie.Zámecký park je nejen místem pro odpočinek, ale také dětské hry.Najdete zde největšího hada v ČR,klouzací kočku,ale také bývalý mlýn, bývalý pivovar,venkovní amfiteátr,krásně opravený pískovcový most ve hrázi rybníka a Počernický rybník,který je největší v Praze.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

K Vašemu občerstvení vřele doporučuji Restauraci Léta Páně v areálu zámeckého parku.Ceny,výběr,obsluha i porce,Vás jistě potěší.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jediný problém v zámeckém parku,je nedostatek odpadkových košů a tak po nájezdech pubescentů a nepřizpůsobivých je zde odpadků,jak naseto.

Ostatní informace

lupa

Jak jsem na počátku uvedl,jedná se o výlet nízkonákladový.Pokud pojedete z Prahy,postačí Vám tramvajenka nebo jízdenka na MHD.Do lesů se zatím vstupné nevybírá a do zámeckého parku také ne.Jídlo v Létech Páně jsou velmi příznivé.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dolní Počernice
(vzdálenost od místa: 0.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Od vlaku ke vlaku přes zámecký park

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace