Obří sud Javorník, Rašovský hřbet, Pláně pod Ještědem

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

lupa

Z Liberce se svezeme autobusem na okraj města, na zastávku Dlouhý most Javorník. Přímo před námi je stanice lanové dráhy a také bobová dráha. Nabízí se zde občerstvení a možnost vyjet na Javorník dvousedačkovou lanovkou. My jsme se vydali nahoru pěšky přímo pod lanovkou, protože bylo ještě brzo a lanovka nebyla v provozu. Cestou do kopce se nabízí krásný výhled dolů na Liberec. Nahoře se dáme po silničce vlevo a po pár krocích je před námi restaurace Obří sud. Ten původní zde stával od roku 1899, v roce 1974 ale celý shořel. Nově postavený je zde právě rok. Venku na terase v podzimním sluníčku se příjemně sedí a mají výbornou česnečku.

lupa

Po modré značce se vracíme k lanovce a k Javornické kapli. Odtud doporučuji pokračovat rovně po hřebeni a nescházet po modré k bobové dráze. Stejně se na značku po chvíli zase napojíme. Po chvíli se nám otevírá krásný výhled do kraje a před námi už vidíme věžičku Rašovky. Je tam rozhledna a restaurace V Trnčí. My jsme si tam dali výborný kančí guláš s domácími bramboráčky.

lupa

Odsud stále po modré stoupáme po Rašovském hřbetu a nepřestávají nás udivovat krásné výhledy na obě strany. Cesta nás dovede k hospůdce u Šámalů, která má svoji dlouhou historii,kouzelný starý interiér a příjemné majitele. Je od ní asi ten nejhezčí výhled z celé cesty, od Kozákova přes Trosky, Bezděz, po Ralsko.....

lupa

Opět lehce stoupáme lesem a vyjdeme na Pláních pod Ještědem. Horská chata Pláně nabízí občerstvení. Od ní pak scházíme po žluté značce dolů lesem, kolem bývalého lomu až na železniční stanici Pilínkov.

Za čím jedeme?

lupa

Tento výlet je nenáročná hřebenovka s nádhernými výhledy a možností občerstvení, celá je dlouhá asi 12 km. Komu by se zdála krátká, může pokračovat na Ještěd, nebo jít opačně a pokračovat na Černou studnici - více zde: http://www.turistika.cz/vylety/cernostudnicnim-hrebenem-do-tanvaldu

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po cestě potkáme 4 restaurace, všechny příjemné k občerstvení

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherné výhledy do kraje, podzimní barevná příroda.....

Ostatní informace

Restaurace Obří sud otevřena 9 - 23 hod.

Rašovka - Otevírací doba je stejná jako otevírací doba přilehlé restaurace (pondělí zavřeno, od úterý do soboty od 11.00 do 20.00 hodin, v neděli od 11.00 do 19.00 hodin)

Hospůdka U Šámalů nabízí víkendový provoz.

Chata Pláně:

pondělí - čtvrtek zavřeno
pátek - sobota 10.00 - 20.00 hod.
neděle 10.00 - 17.00 hod.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jeřmanice
(vzdálenost od místa: 3.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Obří sud Javorník, Rašovský hřbet, Pláně pod Ještědem

09.10.2012 19:23

Opravdu nádherné výhledy....krása! A ještě k tomu ty hospůdky po cestě a zvlášť v nadcházejícím podzimním počasí něco teplého pojíst je prima! 

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace