Obří socha z písku na náměstí aneb 10. výročí zápisu do UNESCO

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Socha z písku - přípravy
Socha z písku - přípravy
lupa

Olomouc - historické město, které můžete procházet sem a zase tam a stále máte co objevovat. Nejčastějším cílem návštěvníků je pochopitelně Horní náměstí. Rozlehlá plocha se stavbou tadnice uprostřed přímo vybízí k turistickému poznávání. Najdeme tu kormě zmíněné radnice, 2 barokní kašny (celkem jich má Olomouc 7, matalový model města, jednu kašnu přímo na stně radnice (Hygie)m hednu kašnu 21. století - Arinovu kašnu a perlu barokního stavitelství - Sloup Nejsvětější Trojce. Ten byl přesně před 10 lety zapsán na seznam památek UNESCO.

Za čím jedeme?

K 10. výročí záípisu bude u sloupu postavena njevětší socha z písku v ČR. V těchto dnech již započaly práce na jejím zrození (viz foto.) Zatím jsou autoři ještě ve stadiu navážení a příravy materiálu, ale celá socha ve své kráse bude představena veřejnosti 2. září.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Zastavte se v kavárně Caesar, která je přímo v radnici. Najíte se v historickém prostředí. Jejich pizza je bezkonkurenční.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Těšíme se na oslavy 10. výročí zařazení památky na seznam UNESCO. Kromě koncertu Moravské filharmonie to budou ještě doprovodné akce po celém městě.

Ostatní informace

Vstup na náměstí se neplatí, stejně tak koncerty k výročí by měly být zadarmo. Uvidíme.

Na výlet vlakem

Do Olomouce se dostanete vlakem. Ten jezdí na hlavní trati Praha - Přerov. Z nádraží na náměstí pak nejlépe tramvají. Jízdenku na MHD koupáte na nádraží nebo u řidiče (s příplatkem).Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Obří socha z písku na náměstí aneb 10. výročí zápisu do UNESCO

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace