Nestárnoucí symbol lásky – Petřín

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Petřín
Petřín
lupa

Petřín se v 60. letech 20 století stal místem vzdoru mladé generace. Scházeli se zde a diskutovali na téma volné lásky. I do současné doby zůstává Petřín místem kam zavítá spousty zamilovaných lidí. Symbolem, který podtrhuje skutečnost, že je toto místo zasvěceno lásce je socha jednoho z nejromantičtějších básníku u nás Karla Hynka Máchy.

Petřín
Petřín
lupa

Petřín se stal inspirací pro spousty básníků a zpěváku například tématikou Petřína a lásky se nechala inspirovat Lucie Bílá a v roce 1992 nazpívala písničku Láska je Láska, ve které poukazuje na to, že se zde schází milenci z celé Prahy.

A jak jednou napsal básník Jiří Rulf „Kdo neprošel Petřínem nahý, neprožil své mládí, není mu pomoci.“

Rozhlednu nechal vybudovat v roce 1891 Klub českých turistů, kteří se nechali inspirovat Eifelovou věží v Paříži. Eifelova věž je tak okouzlila, že chtěli, aby se obyvatelům Čech naskytl tak nádherný výhled a euforie jako jim při výstupu na Eiffelovku.

Za čím jedeme?

Na Petřínské rozhledně sídlí i génius, který se neproslavil – Jára Cimrman. V suterénu rozhledny je mu věnována výstava, na které se seznámíme s některými vynálezy tohoto slavného génia a bude blíže obeznámeni s jeho životem. Vstupné na výstavu je zahrnuto ve vstupném na rozhlednu.

Pokud jste unavení a nebo se vám nechce jít na Petřín pěšky máte zde příležitost svést se Lanovou drahou. Lanovka funguje po celý rok – duben až říjen denně od 9:00 do 23:30 hod,; listopad až březen denně od 9:00 do 23:20. Lanovka jezdí v období říjen až duben v intervalu 15 minut, v období duben až říjen v intervalu 10 minut. Jízda trvá 4 minuty a platí zde jízdenky MHD.

Na Petříně můžete navštívit i zrcadlové bludiště(http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/zrcadlove-bludiste-na-petrine-.html), Štefánikovu hvězdárnu (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/tajemstvi-oblohy-stefanikova-rozhledna.html) a kostel Sv. Vavřince.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se v jedné hospůdce v centru Prahy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Strávili jsme zde překrásné romantické odpoledne plné relaxace a odpočinku.

Ostatní informace

Provozní doba Rozhledny:

říjen, březen: po – ne 10 – 20

listopad – únor: po – ne 10 – 18

duben – září: po – ne 10:22

délka prohlídky je cca 50 minut + 20 minut výstava Járy Cimrmana

Vstupné:

dospělí: 100 Kč

děti, studenti: 50 Kč

děti do 6 let: 20 Kč

rodinné vstupné: 250 Kč

Na vrchol Petřínské rozhledny se dá vyjet i výtahem – dospělí, studenti 50 Kč a děti do 6 let, ZTP a senioři zdarmaDalší informace

Hodnocení:
2035. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
11 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 1.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nestárnoucí symbol lásky – Petřín

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace