Největší a nejkrásnější vodopád Jizerských hor - Jedlové vodopády

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Začíná jaro a to je čas procházek přírodou. V tomto příspěvku bychom Vás rádi pozvali do oblasti Jizerských hor, která má určitě návštěvníkům hodně co nabídnout.

lupa

Jedním z míst, které bychom určitě neměli vynechat, je přírodní rezervace Jedlový důl, která se nachází zhruba 1 km na sever od Josefova Dolu a rozprostírá se celkem na 12 hektarech. Jednoznačně nejzajímavějším místem je samotný Jedlovský vodopád, jehož scenérie určitě nenechá nikoho chladným. Jedná se o největší vodopád, který je rozdělen do několika pater. Voda zde spadá z několika metrů a mění se v pěnící a hučící živel.

Za čím jedeme?

lupa

Za výchozí místo zvolíme železniční stanici Josefův Důl, kam se můžeme dopravit vlakem ze Smržovky (z Liberce nebo z Jablonce nad Nisou se sem dostaneme zpravidla s jedním přestupem). Od stanice se vydáme po modré turistické značce. První kilometr vede okolo chalup, kterých se nachází v samotném Josefově dole a vlastně i v celých Jizerských horách skutečně nepočítaně. Jakmile mineme poslední z nich, vejdeme konečně do lesa a můžeme se začít kochat nádhernou přírodou, na jejíž tvorbě se výrazně podílela říčka Jedlová. Její peřeje jsou skutečně úchvatné a výrazně připomínají proslulou řeku Vydru na Šumavě.

lupa

Při dalším pokračování našeho putování, se nám občas naskytne možnost zahlédnout drobné vodopády, které si říčka vytvořila ve snaze dostat se co nejrychleji dolů. V tuhle chvíli ovšem ještě nemůžeme tušit, co na nás čeká po půldruhém kilometru cesty. Naskytne se nám totiž možnost shlédnout vodopád, který dosahuje výšky cca. 15 m.

Zdatnější turisté mohou po modré turistické značce pokračovat až k horské stanici Knajpa a odsud se vydat na další zajímavá místa Jizerských hor.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Josefově dole se nachází množství restaurací, které jsou v zimním i letním období otevřeny. Vybere si skutečně každý.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jedlové vodopády jsou opravdu kouzelné. Bezpochyb okouzlí každého kdo se rozhodne pro jejich návštěvu.

Ostatní informace

Vodopády jsou přístupné po celý rok a neplatí se zde žádné vstupné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Josefův Důl
(vzdálenost od místa: 0.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Největší a nejkrásnější vodopád Jizerských hor - Jedlové vodopády

Vodopády Jedlové♫
22.12.2012 15:41

Velice zajímavé a přitom opomíjené místo♥Smile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace