Nebušice – Divoká Šárka – Jenerálka, Praha

Tipy na výlet, Praha
Nebušice kostel
Nebušice kostel
lupa

Příjezdové místo:  Nebušice,  kostel  sv. Cyrila  a Metoděje, který byl postaven v novorománském stylu v letech 1885 až 1886. Další možností  je  doprava  MHD  ze zastávky  Dejvická, metro A na autobusovou  zastávku  K Noskovně  (http://www.dpp.cz/).

Rozcestník
Rozcestník
lupa

  Od turistického rozcestníku u kostela se vydáme po červené turistické značce ke koupališti v Divoké Šárce. Oblast Divoké Šárky je rozsáhlý přírodní park. V počátcích českého státu  zde  bylo významné  hradiště, které bylo mocenským centrem středních Čech. Valy  hradiště  jsou dosud znatelné nad soutěskou Džbán. Po cestě nejdříve  projdeme  Nebušicemi,  pak  vstoupíme  do  lesa. Zde  u dětského  hřiště  odbočíme vlevo na vyznačenou pěšinu k vyhlídce.  Z vyhlídky na skále vidíme větší  část  Prahy 6, sídliště Dědina, oboru Hvězda , okolní skály a údolí Šáreckého potoka. Šárecký potok tvoří osu přírodního parku. Z  vyhlídky  se vrátíme  na  asfaltovou  cestu a pokračujeme  po  červené turistické značce ke koupališti. U koupaliště odbočíme vlevo  a  jdeme údolím podél potoka na  Jenerálku  po cyklostezce A 163. Po  cestě  v údolí si prohlédneme kruhovou studánku Roztočilku, přírodní památku Jenerálka a opravený zámek Jenerálka.  Zámek Jenerálka  je nyní rozsáhlý komplex budov (http://www.ibts.eu/), kde   je  umístěno vzdělávací a konferenční středisko IBTS (Evropská baptistická organizace). Byl postaven na konci 18. stol. Z Jenerálky se zpět do Nebušic vrátíme autobusem MHD.

Občerstvit se můžeme  po  trase  v restauraci Dívčí skok (http://www.divciskok.cz/), nebo na Jenerálce (http://www.mlyn1999.cz/).

Líbilo se nám romantické skalnaté údolí v Divoké Šárce, které je od roku 1964 chráněným územím. V SO a NE je tato oblast hojně  navštěvována. 

Vstupné do Divoké Šárky se neplatí. Převážná část cest je vyasfaltována nebo zpevněna. Popsaná trasa   je  dlouhá  6 km a je vhodná i pro cyklisty.   Smile

Odkazy:   http://koupaliste-sarka.webnode.cz/  http://envis.praha-mesto.cz/         

                                               http://www.prazskecyklostezky.cz/      
Další informace

Hodnocení:
4276. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Veleslavín
(vzdálenost od místa: 2.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nebušice – Divoká Šárka – Jenerálka, Praha

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace