Naučná stezka Hůrka, Hranická propast, Teplice nad Bečvou

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

Do Teplic nad Bečvou, kde je start tohoto výletu, je dobré dopravní spojení – vlakem, autobusem i autem. Auto můžeme nechat na parkovišti u železniční zastávky. Parkoviště je ovšem placené. Jdeme k železniční stanici, kterou podejdeme podchodem a pak pokračujeme po nástupišti doleva k lesu po vyšlapané cestičce, která nás zavede k začátku trasy. Po červené přijdeme k Hranické propasti, nejhlubší propasti u nás. Dále pokračujeme po naučné stezce na místo, kde stával hrad Svrčov a dodnes jsou patrné terénní náznaky. Ze Svrčova pokračujeme na vyhlídku u sv. Jana. Naučná stezka dále pokračuje do Hranic. My se ale vracíme po zelené do Teplic. V Teplicích můžeme strávit celé odpoledne využíváním možností, které lázně nabízí – prohlídkou Zbrašovských aragonitových jeskyní, procházkou v parku, krmením kachen, minigolfem nebo využitím služeb místních hotelů a sanatorií.

Za čím jedeme?

lupa

Jdeme se projít naučnou stezkou a podívat se na nejhlubší propast u nás. Další cestou se podíváme na zbytky hradu Svrčov a vyhlídku u sv. Jana. Na zpáteční cestě se zastavíme v lázních Teplicích nad Bečvou, prohlédneme si místní jeskyně a načepujeme si kyselku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se můžeme v Teplicích lázních anebo v blízké restauraci Vápenka, tu najdete směrem na Valašské Meziříčí. Určitě ji nepřehlédnete. :)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám klidná procházka přírodou kolem zajímavých útvarů a následný odpočinek v lázeňském parku.

Ostatní informace

V Teplicích je hezký minigolf a také tenisové kurty.

Na výlet vlakem

Vlaková zastávka Teplice nad Bečvou.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Naučná stezka Hůrka, Hranická propast, Teplice nad Bečvou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace