Naučná ovocná stezka

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

Naším cílem je „trojúhelník“ mezi obcemi Veselice a Městec, cca 5 km jižně od České Skalice a cca 8 km západně od Nového Města nad Metují.

Za čím jedeme?

Naučná ovocná stezka
Naučná ovocná stezka
lupa

Důvodem, který nás vede do těchto míst je Naučná ovocná stezka, která byla realizována v letech 2003 - 2004. Stezka je dlouhá 2km a je vedena zejména po polních cestách, část po silnici, vhodná jak pro pěší tak pro cyklisty. Na třech zastavení u informačních tabulí se zde dozvíme spoustu informací se vztahem k ovocným stromům a keřům, jejich plodům a zpracování, tj. sušení, zavařování, mražení, atd…. Nesmíme zapomínat, že stromy a keře jsou také domovem ptáků, brouků, motýlů a dalších spousty užitečných a krásných živočichů. Investory NS byly obce Velká Jesenice a Nahořany.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Trasa stezky je sice relativně krátká, ale lahev s vodou a sváča se určitě hodí.wink

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Od infotabule u Městce se nám dále nabízejí výhledy na Velkou Jesenici, Českoskalicko - kraj Boženy Němcové a Orlické hory.

Ostatní informace

Naučná ovocná stezka
Naučná ovocná stezka
lupa

Vzhledem k tomu, že stezku asi většina lidí navštíví s dětmi tak dalším cílem může být návštěva Barunčiny školy v České Skalici, viz: http://www.turistika.cz/vylety/nove-mesto-nad-metuji , nebo železničního muzea Výtopna v Jaroměři, viz: http://www.turistika.cz/mista/jaromer-zeleznicni-muzeum-vytopna-jaromer , případně Nového Města nad Metují, viz: http://www.turistika.cz/vylety/nove-mesto-nad-metujiDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velká Jesenice
(vzdálenost od místa: 2.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Naučná ovocná stezka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace