Nad Metují Police dvě muzea a krásná radnice

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

klášter
klášter
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na pohodovou,procházku po městě Police nad Metují.Jezdí sem přímý autobus z Prahy přes Hradec Králové,takže se sem můžete dostat prakticky odkudkoliv.Jezdí sem i vlak,ale je to složitější.Úplně nejlepší bude, když se do zdejšího kraje vydáte na dovolenou jako já a třeba v rámci volného dne nebo horšího počasí navštívíte místní zajímavosti.

Za čím jedeme?

muzeum
muzeum
lupa

V Polici nad Metují najdete dvě muzea,klášterní kostel,Starou školu,krásné náměstí s radnicí,kašnou a pramenem Jůlinka.Městské muzeum-zdejší expozice Vám přiblíží historii města a okolí.V tzv Laudonově sále/prý tu oslavoval vítězství /,uvidíte krásný starý nábytek,v další místnosti jsou vystaveny odznaky cechů a poslední místností je opatova kaple.Muzeum se nachází v klášteře a již při vstupu pocítíte tajemno.Klášter je opravdu starý a dost toho už zažil a také podle toho vypadá.Hned vedle je Klášterní kostel-další zajímavost města.Kostel má nádherný vchod a interiér je prostě úchvatný.Nedaleko od kláštera,je další zajímavá stavba ,Stará škola- krásná roubená v současné době bohužel uzavřená,ale brzy snad otevřou.Má zde být třída i s učitelem.Od Staré školy,projdete úzkou uličkou a tunelem přímo na náměstí,kde je další bod vycházky, radnice z roku 1718.na náměstí ještě najdete empírovou kašnu,sloup Panny Marie Bolestné a pramen Jůlinka.Z náměstí vyjdete kolem Pellyho domů, na další náměstí .Zde je vpravo muzeum stavebnice Merkur-najdete zde historické i nové druhy této stavebnice,různé exponáty z ní vyrobené.Expozici vévodí Ocelové město,které bude dostavěno v roce 2016.Přeji krásné zážitky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

stará škola
stará škola
lupa

Ve všední dny doporučuji "vývařovnu" v Pellyho domech,dobře se dá najíst i v hotelu Ostaš.K ubytování,Vám doporučuji ubytovnu KČT Spartak Police n/met.Levné,ale super ubytování v nově vybavené ubytovně s kuchyňkou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Město Police nad Metují je ideální východiště turistických výletů po Broumovsku,ale také místo krásných historických i jinak zajímavých objektů.Prostě ideální místo na dovolenou.

Ostatní informace

Městské muzeum-V-Pa,So,Ne-9-12,13-16

VI-IX-denně mimo po-9-12,13-16

vstupné-Dosp.-15.- , děti - 10.-

Muzeum Merkur-I-III-Pa,So,Ne - 9-12,13-17

IV-XII - Út-Ne - 9-12,13-17

Vstupné -dospělí 40.-,děti 15.-,rodina 90.-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Žďár nad Metují
(vzdálenost od místa: 2.08 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Nad Metují Police dvě muzea a krásná radnice

Už se tam moc těšíme,
13.06.2009 14:36

Lenka Šimková
díky za skvělé tipy na výlety. Před 2 lety jsme byli v teplicích n. Metují a letos se vracíme jen o kousek dál, abychom prošli více Broumovsko. Takže, Tomáši, zcela jistě využijeme i tvých tipů, protože jste nás předběhli:-)
Na polské straně jste náhodou nebyli? Tam by to prý také mělo být zajímavé, ale nevím, jak se tam běžnou dopravou dostat, chci využít turistických infocenter, jestli tam není nějaká přeshraniční vlaková doprava.
muzeum Merkur
02.06.2009 18:46

pilnas
ještě je tady výborný muzeum Merkuru, na náměstí, doporučuji navštívit, info najdete tady na turistice
RE> muzeum Merkur
02.06.2009 21:38
Taky o něm informuji,včetně otevírací doby.Tomáš
RE> muzeum Merkur
21.10.2009 19:48
A když počkáte na druhý týden v srpnu, je tu i tradiční pouť s výstavou vozidel-veteránů v parku naproti muzeu.Nádherný starý auta, motorky, dobové kostýmy, k tomu návštěva muzea, čerstvě napečené pouťové koláče z místní pekárny, to nemá chybu.
pozor
12.08.2011 22:42

Škop jaroslav

cryingJe zde v Merkuru velké "oblbování"návštěvníků.Jedná se o nesprávné uvádění ceny vstupného,klamání návštěvníků ohledně slosování vstupenek-tyto nejsou již 2 roky slosovávány,ale stále je slosování inzerováno,špatné osvětlení exponátů,chybějící popisky jak exponátů tak i není uvedeno kdo různé exponáty sestavil-není to dílo pouze firmy Merkur.Ani na kolejišti není všechno v pořádku.Většinou skoro nic nejezdí.Bylo by to dobré muzeum kdyby pan ing Kříž se více věnoval kvalitě muzea a ne jenom tomu co mu to finančně vynese.sad

22.06.2012 14:37

Klášter je opravdu úžasný, taky doporučuju. My byli ubytováni v penzionu Zámeček. V Polsku jsme byli, na Hejšovině a v Bledných skalách. Jeli jsme z Police busem na Lhoty u Machova, odtud pak pěšky. Zpět busem ze Žďárek (Z Pstražné tam dojdete po cyklostezce, příjemná lesní cesta)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace