na zříceninu hradu Borotín

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

železniční stanice Sudoměřice u Tábora
železniční stanice Sudoměřice u Tábora
lupa

Chtěl bych Vás pozvat na zříceninu hradu Borotín.Protože mám rád pohádku Honza málem králem rozhodnul jsem se navštívit zříceninu hradu Borotín,která leží nedaleko městečka BorotínJá se vydal ze železniční stanice Sudoměřice u Tábora.Ze Sudoměřic se dáte po silnici podle značení směr Borotín a pak se napojíte na červené turistické značení,které vás dovede až na zříceninu.Délka trasy je asi 3 km a kdo chce může se pak vydat dále na zámek Chotoviny

Za čím jedeme?

železniční stanice Sudoměřice u Tábora
železniční stanice Sudoměřice u Tábora
lupa

Hrad,nyní krásná zřícenina,byl založen v první polovině 14,století Vítkem z Borotína.Rod Vítkovců zde žil 90 let.Poslední z tohoto rodu,který zde pobýval byl Mikuláš z Landštejna a Borotína.Roku 1446 se na hradě vyskytuje Jan Malovec z Pacova jehož znaku užívá městečko Borotín dodnes.Dlouhou dobu zde žila jeho dcera Kateřina Malovcová.Po roce 1610 se dostal Borotín do rukou Kryštofa Vojkovského z Milhostic.Od roku 1623 se hrad uvádí jako pustý.Jeho zkáza byla dovršena kolem roku 1840,kdy panský nadlesní,bydlící v protějším barokním statku,dal zdi zbourat a kamení prodat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

K jídlu doporučuji si vzít svačinku a pití s sebou.Já viděl jen hospůdku hned u žel.stanice Sudoměřice a prodejnu COOP v Sudoměřicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kdo má rád procházku přírodou, protože se dá jít ze Sudoměřic po žluté turistické značce a pak se napojit na červenou a miluje krásu zřícenin ten bude spokojen.

Ostatní informace

Na zřícenině neplatíte žádný vstup.Pokud Vám vyjde počasí,nezapomenete svačinku a pití bude vám fajn.

Na výlet vlakem

Osobním vlakem z Benešova do Sudoměřic u Tábora.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Na zříceninu hradu BorotínDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu na zříceninu hradu Borotín

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace