Na rozhlednu a do muzea kolem Slapské přehrady

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Při tomto výletu se svezeme přívozem po Slapské přehradě a pak navštívíme rozhlednu a muzeum v okolí této přehradní nádrže.

Za čím jedeme?

Pohled z kempu na Starou Živohošť
Pohled z kempu na Starou Živohošť
lupa

Jako výchozí bod pro tento výlet jsme si zvolili Novou Živohošť, kde jsme v místním kempu trávili příjemný víkend. Z Nové Živohošti se do Staré Živohošti dostaneme přívozem a dále pak pokračujeme po žluté značce směrem na Hněvšín a Rozhlednu Veselý vrch. Souběžně se žlutou značkou jdou i dvě místní naučné stezky, Drtinova stezka a Vymyšlenská pěšina, jejichž info tabule nás seznámí s přírodou a zajímavostmi v okolí těchto tras. Po dojití k rozhledně se jistě vyplatí vystoupat do výšky 25,5 metru po 137 schodech. Z vyhlídkové plošiny je super výhled na Vltavu a na celé okolí. Když se nasytíme výhledy do krajiny a z rozhledny sestoupíme pokračujeme po žluté dále do Mokrska, kde žlutou značku opustíme a po silnici dojdeme do nedaleké Prostřední Lhoty, kde můžeme navštívit místní muzeum Křížovnický Špýchar, v němž je umístěna expozice o životě venkovského obyvatelstva Středního Povltaví. Po prohlídce muzea pokračujeme po neznačené cestě do Sejcké Lhoty (odbočíme v Prostřední Lhotě na hrázi rybníka doprava). V Sejcké Lhotě se napojíme na zelenou značku, po níž dojdeme až na rozcestí Besedná. Zde zelená značka odbočuje vlevo, my však budeme pokračovat dále po silnici, až na křižovatce narazíme na žlutou značku, po které jsme se sem dostali ze Staré Živohošti a po té se také do Živohošti vrátíme. Nakonec se zpět do Nové Živohošti dostaneme opět přívozem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po cestě jsme si vystačili s vlastníma zásobama, řádně jsme se posílili až ve Staré Živohošti v občerstvovně U závory, než nám jel přívoz.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se mi líbil výhled z rozhledny. Počasí ten den skutečně přálo, výhled byl suprový. Navíc na všech místech bylo dostupné turistické známky.

Ostatní informace

Na přívozu
Na přívozu
lupa

Přívoz: cena 30,- Kč, jezdí v červnu a do poloviny září v pátek, v sobotu a v neděli o prázdninách pak denně a to v časech 10:15, 11:15, 14:00, 15:50 a 18:30 z Nové Živohošti, ze Staré Živohošti pak odplouvá cca o 10 minut později.

Rozhledna Veselý vrch: vstupné 15,- Kč, otevřeno: duben o víkendech 11-17, květen o víkendech 10-17, červen až srpen od ÚT do NE 10-18, v září o víkendech 11-16.

Rozhledna Veselý vrch
Rozhledna Veselý vrch
lupa

Muzeum Křížovnický špýchar: vstupné 40,- Kč, otevřeno: květen víkendy 9-18, červen ÚT-PÁ 9-17 víkendy 9-18, červenec a srpen ÚT-NE 9-18, září ÚT-NE 9-17, říjen o víkendech 9-16.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sedlčany
(vzdálenost od místa: 10.94 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na rozhlednu a do muzea kolem Slapské přehrady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace