Na lyže uprostřed Čech - Zalyžujte si v areálu Monínec

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Monínec - lanovka
Monínec - lanovka
lupa

Jedeme na Monínec. Monínec se nachází na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje 80 km od Prahy a 25 km od Tábora, 4 km jižně od Sedlce-Prčice. V areálu se dobře najíte a můžete se tu i ubytovat. Ve dvou budovách se nachází 14 apartmánů, každý s vlastní garáží a kolárnou. Zde se nachází samoobslužná restaurace alpského typu a dolní stanice lanovky. Ubytovat se můžete i ve třech horských boudách na svahu u horní restaurace.

Monínec vám nabídne širokou škálu vyžití v letním i v zimním období. Celoročně je v provozu nejdelší tubingová dráha u nás.

Za čím jedeme?

monínec - večerní lyžování
monínec - večerní lyžování
lupa

Jedeme lyžovat. Je tu 4sedačková lanová dráha POMA o délce 1200 m má přepravní kapacitu 2400 osob/hod. Svezete se tu na 1200 m dlouhé červené sjezdovce, která je v případě nutnosti v celé délce zasněžována technickým sněhem a je osvětlena pro večerní lyžování. V horní části sjezdovky se nachází i dvoumístný vlek Doppelmayr s kapacitou 1200 osob/hod. Pod horní restaurací je v ve večerních hodinách osvětlený a provozovaný dětský skipark. Sjezdové tratě pravidelně upravuje rolba. Samozřejmou součástí je moderní půjčovna, servis a prodejna sportovních doplňků. Jižně od Javorové skály je pravidelně upravováno na 60 km běžeckých tratí v oblasti zvané Česká Sibiř či Malá Šumava v nadmořské výšce 600-700 m.n.m.

Monínec - večerní lyžování na dětském skiparku
Monínec - večerní lyžování na dětském skiparku
lupa

U dolní stanice lanovky najdete i lyžařskou školičku – dětské hřiště pro výuku, 90 metrový pojízdný koberec. Pro rodiče, co si chtějí v klidu zalyžovat a jejich ratolesti ještě tolik nelyžují, je v areálu připraven dětský koutek Elfík.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

U dolní stanice lanovky je skvělá samoobslužná restaurace v alpském stylu. Nad penziony je další restaurace a v zimním období funguje i stánek na sjezdovce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ochota zdejšího personálu, vybavenost, služby...

Ostatní informace

Lyžařská škola: tel.: 604 332 565

Půjčovna a servis: tel.: 731 038 866

Adresa: Monínec 7

257 91 Sedlec – Prčice

Web: www.moninec.cz

Sportovní aktivity: www.sportmoninec.cz

Na výlet vlakem

Vlakem se z Prahy dostanete do Heřmaniček. Pak je na domluvě s personálem, aby vás dovezli na místo. Jsou ochotní, nebojte se... :-)Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Na lyže uprostřed Čech - Zalyžujte si v areálu Monínec

Moninec pro zdatnější?
02.04.2010 11:25
No, že by to bylo pro zdatnější (lyžaře)? Oni sice oficiálně uvádějí, že se jedná o červenou sjezdovku, ale ta si o té červené může nechat jen zdát. Modrá jak vyšitá.... a ještě i to s bídou. Ale reklama je reklama, že? Kolikrát jste se tam svezla? Typoval bych, že jste tam ani nebyla.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace