Na krásnou vycházku i za poznáním do Stromovky

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na krásnou vycházku,ale i za poznáním.pozvu Vás do pražské Stromovky.Dostanete se sem tramvajemi č.14 a 5 nebo pěšky od metra Nádraží Holešovice,což znamená,že můžete přijet i Vy mimopražští vláčkem.

Za čím jedeme?

lupa

Park Stromovka , se nachází v blízkosti Výstaviště Praha a můžete se po jejím projití dostat až do Tróje.Je zde spousta rekreačních travnatých ploch,dětská hřiště a spousta zajímavých stromů a vkusných uměleckých děl.Nachází se zde také Rudolfova štola,ale také bývalá Šlechtova restaurace,na kterou je opravdu žalostný pohled.Když už Vás nebude bavit chodit po tomto nádherném parku, vraťte se zpět k Výstavišti a navštivte Planetárium,kde probíhají různé pořady jak pro dospělé,tak i pro děti.Od jara do podzimu můžete navštívit Maroldovo panorama,kde je scéna z bitvy u Lipan.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

U Výstaviště je několik stánků z občerstvením,vedle Šlechtovy restaurace je také stánek .

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Hodně se nám líbilo dětské hřiště , dnes zvané u Jámy a také výtvory ze dřeva padlých stromů.Smutné je že zde není osvětlení ve vzdálenějších partiích parku.Podle historické lampy je však zřejmé,že tomu tak vždycky nebylo.

Ostatní informace

lupa

Do Stromovky se bohužel neplatí a podle toho se zde lidé chovají.Do Planetária se platí podle druhu programu,takže je lepší se podívat na www.planetarium.cz, do Maroldova panoramata , se platí 20.-a mají otevřeno od 1.4 do 31.10 v út-pá-14-17hod. a so-ne -10-17hod.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Holešovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.62 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na krásnou vycházku i za poznáním do Stromovky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace