Na kole od rybníku k rybníku aneb okolo Třeboně.......

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

Výlet kolem Třeboňských rybníků patří k povinné zážitkové výbavě každého cyklisty. Je tu rybník, kam se podíváš a k tomu CHKO Třeboňsko, které je naprostým světovým unikátem, jenž vytvořily lidské ruce.

Za čím jedeme?

Nastartujeme kolo přímo v Třeboni. Je tu několik naučných stezek. Ta nejdelší skoro 40 km je určena především pro cyklisty. Jmenuje se výstižně - Cyklistická naučná stezska okolo Třeboně. Na trase je 22 informačních tabulí. Jsou věnované, jak jinak - především rybníkům a životu kolem nich. Trasa začíná na hrázi rybníka Svět a končí u bran Třeboně. Vede po rovince a je vhodná i pro začátečníky a děti. Dá se libovolně zkrátit.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení je možné pochopitelně v Třeboni nebo po cestě. Jsou zde na turisty - cyklisty docela nachystaní. Ubytování je možné v jednom z kempů u Třeboně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krajina Jižních Čech, zvláště Třeboňska je kouzelná. Je potřeba ji vychutnat a užít si ji. Jen těch komárů, kdyby bylo méně. Určitě doporučuji kvalitní repelent.

Ostatní informace

Celá trasa je pochopitelně zdarma. Záleží na vás, jestli si uděláte odbočku do nějaké té placené památky.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, na kole
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Třeboň lázně
(vzdálenost od místa: 2.01 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na kole od rybníku k rybníku aneb okolo Třeboně.......

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace