Na kole od koupaliště ke koupališti kolem Olomouce

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná

Kam a jak jedeme?

Řeka Morava
Řeka Morava

Pokud milujete cykoloturistiku a vydáváte se na výlety i v době největšího parna, kdy teploměr ve stínu neklesá pod 30 st. C, nabízím vám osvěžující výlet, na který nezapomeňte si vzít plavky s sebou. Pojedeme kolem tří přírodních koupališť a najdeme osvěžení v Litovelském Pomoraví.

Vyjedeme z Olomouce přes městkou část Řepčín. Zde se dostaneme k Mlýnskému potoku a po značené turistické a cxklistické trase dojedeme k místnímu koupališti Poděbrady. zde je první zastváka. Odtud opět po značené trase přejedeme do Chomoutova zde k vodní nádrži Chomoutovské jezero. A protože koupání a šlapání na kole ještě nemáme dost, vydáme se z Chomoutova do Horky nad Moravou a odtud po červené přes Litovelské Pomoraví do Hynkova a Lhoty nad Moravou, kde najdeme pískovnu Náklo. Zpět můžeme jet přes Náklo - Příkazy - Skrbeň zpět do Olomouce.

Za čím jedeme?

Jedeme se koupat, sportovat a poznávat okolí Olomouce. Pokud by nám zbyl v tom náročném dni čas, múžeme se ještě zastavit v Hanáckém skanzenu v Příkazech.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Fungujících hospod je po cestě dostatek. Jednou z nich je i Lovecká chata nedaleko rozcestí U Tří mostů v Pomoraví, kterou určitě neminete.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá cesta je převážně pohodlně po rovině, pěkně značená a koupání je super.

Ostatní informace

Vstup na přirodní koupaliště se neplatí, jinak žádné další výdaje nemusí být. Záleží, kde se zastavíte na občerstvení a co si dáte.

Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Buďte prvním návštěvníkem, klikněte na "Byl jsem zde"!

Doprava autem

Autopůjčovna OnlineCars.cz Odkud:   ferrari
Kam:

Na výlet autem s autopůjčovnou www.onlinecars.cz

Diskuse k výletu Na kole od koupaliště ke koupališti kolem Olomouce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Příspěvky z oblasti Střední Morava - Haná