Na hrad Džbán a ke Kounovským kamenným řadám

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Na tomto výletu se podíváme na zříceninu hradu Džbán a navštívíme i Kounovské kamenné řady nad obcí Kounov. Na výchozí místo se můžeme dopravit vlakem, jelikož náš výchozí bod, nádraží Mutějovice leží na trati Rakovník-Most.

Za čím jedeme?

lupa

Z nádraží v Mutějovicích se vydáme po žluté značce ke zřícenině hradu Džbán, která je vzdálena asi 500 metrů od nádraží. Po výšlapu na kopec uvidíme zbytky hradu ze 13. století, z kterého zbyly hlavně obvodové zdi a hluboký hradní příkop. Pak se po stejné cestě vrátíme k mutěnickému nádraží, odkud jdeme po žluté značce, která kopíruje naučnou stezku ke kamenným řadám. Kameny jsou na plošině nad obcí Kounov a o jejich tajúplném tajemství, které do dneška nebylo vysvětleno nás informují tabule naučné stezky. Při návštěvě tohoto místa určitě navštivte dva nejznámější kameny tohoto místa. Jmenují se Gibon a Pegas a zavedou nás k nim odbočky ze značených cest. Nazpět k mutějovickému nádraží se můžeme dostat stejnou cestou, kterou jsme ke kamenům přišli, a nebo okolo kaple sv. Vojtěcha. Všechny tyto cesty jsou v terénu dobře značeny. V Kounově můžeme navštívit i nově otevřenou expozici kamenných řad, která je ale otevřena jen o turistické sezoně. Pro letošek končí 30. října.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Možnost občerstvení je v Kounově ve stejné budově jako je expozice ke kamenným řadám je i hospoda.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Určitě nejvíc nás okouzlila podzimní příroda a tajemno, které je s kamennými řadami spojeno.

Ostatní informace

Kounovské kamenné řady i zřícenina hradu Džbám jsou volně přístupné. V expozice kamenných řad v Kounově, která končí turistickou sezonu 30. října jsme zaplatili vstupné 20,-Kč.

Na výlet vlakem

Kounov, kde je expozice kamenných řad a i nádraží Mutějovice, které je nejlepším výchozím bodem k návštěvě obou zajímavých míst se nachází na trati Rakovník-Most.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mutějovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na hrad Džbán a ke Kounovským kamenným řadám

HALA - BALA popis výletu
06.05.2010 12:09

Jonathan
Ve větách chybí interpunkčí znaménka. Chybí informace o otvírací době kounovské expozice. Je tam jen: "letos končí 30.října". Ale který rok? Mělo by tam být "od - do". Pokud je to uváděno jako rodinný výlet, měla by tam být informace o možnosti stravování nebo aspoň občerstvení.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace