Muzeum veteránů Dolní Rožínka – muzeum Tatry

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Muzeum veteránů se nachází v komplexu starých „zemědělských“ stavení. Prostředí ve, kterém se muzeum nachází je naprosto autentické a úžasným způsobem dokresluje atmosféru.

muzeum veteránů
muzeum veteránů
lupa

V muzeu je vidět nejvíce modelů aut firmy Tatra. Jsou zde opravdu unikátní modely, které už jen tak někde nespatříte např. model sanitky Tatry 613 SV (v roce 1991-1993 bylo vyrobeno pouze 23 ks), Tatra 603 je zde vystavena ve stavu, ve kterém byla objevena na česko-slovenské ambasádě v JAR (rok výroby 1963)… a mnoho dalších. Nejsou tu však jen zástupci osobních aut, ale můžeme zde také spatřit poválečná auta, armádní auta, policejní a ambulantní vozidla.

Za čím jedeme?

Návštěvu muzea doporučuji spojit s návštěvou strašidelného zámku Draxmoor http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/zamek-plny-zahad-a-strasidel-strasidelny-zamek-draxmoor-.html

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo a pití jsme měli s sebou sbalené v batůžku. V Dolní Rožínce se ovšem nachází několik restaurací, kde se dá určitě dobře najíst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vystavené exponáty zaujmou nejen příslušníky pánského pohlaví, ale i příslušnice dámského pohlaví si zde přijdou na své a prohlídka muzea je určitě zaujme.

Ostatní informace

Otevírací doba:

1.7. – 31.8. od 10:00 do 18:00; kromě pondělí

1.9. – 30.9. So 10:00 až 18:00; Ne 10:00 – 17:00

Vstupné:

vstupné je jednotné děti i dospělí platí 30 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rožná
(vzdálenost od místa: 2.51 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum veteránů Dolní Rožínka – muzeum Tatry

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace