Muzeum Křišťálový dotek

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Muzeum Křišťálový Dotek
Muzeum Křišťálový Dotek
lupa

Jedeme do muzea Křišťálový dotek, které je umístěno v historické budově Kavalír II., jež sloužila za 2. světové války jako pekárna, ve městě Terezín (blízko Litoměřic). Cesta sem je možná snad ze všech koutů světa, konkrétně od Lovosic, Litoměřic, Prahy a dalších končin. wink Všechny trasy do Terezína jsou velmi dobře značené.

Za čím jedeme?

Křišťálový Dotek Václava Havla
Křišťálový Dotek Václava Havla
lupa

Muzeum Křišťálový dotek je unikátní expozice otisků rukou světově významných osobností v křišťálovém skle. Již při vstupu do muzea na vás dýchne atmosféra něčeho jedinečného. Kloubí se zde myšlenka zobrazení nejdůležitějšího symbolu lidstva s důstojným uchováním hmatatelné vzpomínky na osobnosti, které se svými skutky zapsaly do novodobých dějin. Vše je složitou technologií přeneseno do křišťálového skla, které je pýchou světově věhlasného českého sklářství.

Ringo Starr otiskává dlaň
Ringo Starr otiskává dlaň
lupa

Na otiscích všech osobností jsou velmi detailně zachyceny veškeré papilární linie dlaně a jiné odlišnosti. Vzácností je, že se na uměleckých designech svých křišťálových otisků osobnosti samy podílely a to tak, že jej samy navrhly. Vystaveny jsou zde křišťálové otisky pana Václava Havla, Sira Nicholase Wintona, spisovatele Arnošta Lustiga, bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albright, německého prezidenta Richard von Weizsäcker, světové hudební legendy Ringo Starra, americké zpěvačky Anastacii, fotbalové legendy Josefa Masopusta, šachového velmistra Anatolij Karpova, hokejistů Jaromíra Jágra, Dominika Haška, Jiřího Šlégra a bývalého nejlepšího hokejového hráče světa Vladislava Tretiaka, malíře Adolfa Borna, cestovatele Miroslava Zikmunda a českého herce a světového mima Bolka Polívky. Na jejich otisky je možno si sáhnout a tak si, v přeneseném slova smyslu, "podat ruce" se svými idoly.

Muzeum krom jiného nabízí dětem a studentům zprostředkování dějepisných informací týkajícíh se dotyčných osobností a to zábavnou formou a četným dialogem. Interiér muzea odpovídá moderním trendům se snahou zachování důstojnosti. Přidanou hodnoutou je služba pro zrakové postižené, neboť jsou díla opatřena Brailovým písmem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Vzhledem k tomu, že jsme s sebou měli přibalenou svačinku jako správní čeští turisté, stravovat jsme se v žádné místní hospůdce nemuseli. Ale ze zkušenosti mohu doporučit, aby jste se před uskutečněním výletu podívali na www.terezin.cz, kde jsou všechny místní restaurace uvedeny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přišlo mi neuvěřitelné, že jsou dlaně některých osobností tak rozdílné od jiných, např. otisk Jardy Jágra je v porovnání s jinými prostorově výraznější Smile, někdo má mozoly, druhý velice jemnou dlaň atd. Myslím, že je to o chuti "začíst se" do všech těch čar, které vypráví životní příběh jedince. Někde jsem si přečetl, že narozdíl od znamení, ve kterém se narodíte, se papilární linie mění po celý život v závislosti na vaší životní pouti, na vaší osobnosti a na vašich zkušenostech. Váš život se tedy odráží ve vaší dlani. Jelikož křišťálové otisky osobností opravdu detailně zobrazují kresbu jejich dlaní, spatřuji v tom ohromnou jedinečnost a odkaz do budoucna.

Ostatní informace

Vstupné je 50Kč, studenti, děti a důchodci platí vstupné 40Kč, skupinová sleva je 10 Kč na osobu a od vstupného jsou osvobozeni děti do 6 let, mentálně postižení, učitelé a řidiči doprovázející skupinu studentů či žáků. Více najdete na www.hunat.euDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bohušovice nad Ohří
(vzdálenost od místa: 1.76 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum Křišťálový dotek

19.10.2013 18:41

Lenka Kuliková
je to úžasné muzeum velmi moc se mi tam líbilo !!!! Lenka :o)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace