Lyžování a turistika v oblasti Kralického Sněžníku

Tipy na výlet, Ústecko-Orlicko
Kam a jak jedeme?

Navštívili jsme oblast kralického sněžníku - obce Dolní Moravu a Králíky. Přijeli jsme si zalyžovat, ale také si prohlédnout místní památky a zajímavá místa. V plánu jsme měli také návštěvu zajímavých míst v Polsku. Vyrazili jsme ve čtvrtek odpoledne (4.3.2010) autem z Brna. Asi za 2,5 hod jsme dorazli do obce Dolní Morava, kde jsme měli zajištěné ubytování.

Za čím jedeme?

Obec Dolní Morava nabízí několik lyžařských center: Ski centrum Sněžník s nejprudší sjezdovkou v ČR, Areál U Slona pro méně zkušené lyžaře a freestylový areál Větrný vrch. Obec je také výchozím bodem pro túry do okolních hor (např. Kralický Sněžník). Výstup Na Kralický Sněžník nedoporučuji v zimních měsících, neboť klima je zde velmi drsné a ještě v březnu se zde vyskytují až 2 metrové závěje.

Ve městě Králíky jsme navštívili Vojenské muzeum a Tvrz Hůrku. Nedaleko Králík se nachází poutní místo Klášter Hedeč. V této oblasti se nachází velké množství vojenských objektů - tzv. "Kralická pevnostní oblast", které stojí za návštěvu.

Podnikli jsme také několik výletu k polským sousedům. Navštívili jsme lázeňská města Polanica Zdroj, Duszniki Zdroj, Ladek Zdroj, Dlugopole Zdroj a Kudowa Zdroj. Ochutnali jsme místní léčivé vody, vykoupali jsme se v aquaparku ve městě Kudowa Zdroj, seznámili jsme se s výrobou papíru v Muzeum papírenství v městě Duszniki Zdroj a navštívili jsme Kostnici Czermna. Dalším naším cílem byla polská horská vesnička Miedzyrgóze, která působí jako klimatické lázně. Odtud jsme pokračovali do města Zloty Stok, kde jsme navštívili místní Zlaté doly a seznámili jsme se s těžbou zlata.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovali jsme se na 4 noci v soukromí U Žaloudků v obci Dolní Morava. K dispozici jsme měli vybavenou kuchyňku. Jídlo je možné zakoupit přímo v obci. Nachází se zde také několik restaurací.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

S celým výletem jsme byli velmi spokojeni. Ubytování bylo podle našich představ i cenových nároků. Na sjezdovce bylo dostatek sněhu, lyžařů bylo málo, takže jsme nemuseli čekat žádné fronty na vlek. Počasí nám také přálo.

Ostatní informace

Více informací o cenách a vstupech naleznete na:

Internetové zdroje:

www.kraliky.cz - město Králíky

www.armyfort.com - Vojenské muzeum Králíky

www.obecdolnimorava.cz - obec Dolní Morava

www.obecdolnimorava.cz/bozenka_zaloudkova/- ubytování U Žaloudků

www.skisneznik.cz - Ski areál Sněžník Dolní Morava

www.skielefant.cz - lyžařská škola a půjčovna lyží, Areál U slona Dolní Morava

www.freestyle-dm.cz - lyžařský areál Větrný vrch Dolní Morava

www.polanica.pl - město Polanica Zdroj

www.duszniki.pl - město Duszniki Zdroj

www.muzpap.pl - Muzeum papírenství Duszniki Zdroj

www.kudowa.pl - město Kudowa Zdroj

www.basen.kudowa.pl - aquapark Kuowa Zdroj

www.czermna.pl - kostnice Czermna

www.ladek.pl - město Ladek Zdroj

www.kopalniazlota.pl - Zlaté doly Zloty stokDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
putování (3-7 dnů)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na hory, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Lyžování a turistika v oblasti Kralického Sněžníku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace