Liberec v sevření hákového kříže

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

Tento výlet Vás zavede do severočeského města Liberec.Dostopnost města je různá.Pro ty,kteří nevědí kde se muzeum nacházi s k němu dopraví tramvajovou linkou č.3,která staví 100m od muzea ve stanici muzeum.

Za čím jedeme?

Váš vylet,kromě města které nabízí spoustu zajímavých pamatek,včetně místní a ZOO a botanické zahrady,Vás zavde na poznávácí výstavu LIBEREC V SEVŘENÍ HÁKOVÉHO KŘÍŽE.Je to výstava mapující Liberec v letech 1939-1945.Jedná se spíše o temnou hystorii města.Výstava probíhá až do 21.3.2010.K vidění jsou mimo fotografií a různých propagačních plakátů té doby i uniformy,knihy i orig.psací stůl K.H.Franka.Rozhodně doporučuji pro rozšíření poznatků.Sám jsem tuto výstavu navštívil a proběhla i s výkladem organizátora výstavy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Restaurací ve městě je spousta,každý podle svého gusta.Například ihned naproti muzeu se jedna příjemná nachází.Jde o restauraci,do které když vkročíte se přenesete do 20let minulého století.Restaurace nese název PANORAMICA.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jakožto liberečák jsem byl nadšen a přečetl jsem si spoustu informací o městě ve kterém žiju.Jinak toto není jediná expozice.Vice určitě naleznete na internetových stránkách www.muzeumlb.cz

Ostatní informace

Vstup pro dospělého 50kč,děti a důchodci 30kč.Je možno zakoupi pohlrdnicr atd...Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 1.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Liberec v sevření hákového kříže

Moje maminka by se obracela v hrobě, kdyby tu hrub
21.05.2010 17:48

Petr Rádl
Nevím, zda autor absolvoval 1.třídu a pokud ano,s jakým vysvědčením, ale historie se snad za všech režimů psala s měkkým.
Petr Rádl

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace