Květiny pro zámeckou paní – výstava květinového aranžmá v zámku Náměšt na Hané

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná




Kam a jak jedeme?

Květiny pro zámeckou paní
Květiny pro zámeckou paní
lupa

12. srpna 2010 byla zahájena výstava květin a dekorací v zámku Náměšť na Hané pod názvem Květiny pro zámeckou paní. Jde již o tradiční výstavu na sklonku léta, která obohacuje prohlídky a prohlídkové okruhy na zámku. Květinami je vyzdoben a provoněn celý zámek. Přijďte se inspirovat!!!

Za čím jedeme?

Zámek Náměš´t na Hané leží v obci, která je na dohled od Olomouce. Nejlépe je dostupný autem . když jedete po čtyřprodoudovce z olomouce do Mohelnice, je Náměšť na Hané značena jako odbočka. Dostupná je taky na kole. Z Olomouce vyjedete kolem Horního lánu (Aquaparku) směrem na Topolany a Ústín. Cesta pro cyklisty je taktéž značená. A v neposlední řadě je možné do Náměště na Hané jet vlakem z hlavního nádraží v Olomouci. Bližší informace o odjezdech vlaků na www. idos. cz.





Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo před vstupem do zámku je restaurace hojně využívaná turisty a návštěvníky zámku. Dole v obce se můžete občerstvit ve „sladovně“ a nebo si vybrat jiné zařízení. Jde o turisticky atraktivní lokalitu, a tak žízní určitě neumřete.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na hradech a zámcích, které máme poblíž svého bydliště obdivujeme právě fantazii místních správců a kastelánů, kteří výstavy a podobné akce vymýšlejí. Tradiční okruhy, které známe, jsou již víc méně nudné. Květiny pro zámeckou paní jsou povedenou akcí, která zapadá do interiéru zámku. Protože se blíží letní část výstavy Flora Olomouc, jde o tematicky blízkou akci. .

Ostatní informace

Výstavu shlédnete po dobu běžné prohlídky za normální vstupné bez příplatku. Zdarma je pak premiově přidána výstava fotografii z minulých ročníků, které múžete obdivovat i bez vstupného.



Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Náměšť na Hané
(vzdálenost od místa: 0.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Květiny pro zámeckou paní – výstava květinového aranžmá v zámku Náměšt na Hané

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace