Krkonoše, z Horních Míseček k prameni Labe

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Horní Mísečky
Horní Mísečky
lupa

Do Horních Míseček dojedeme autem nebo autobusem. Pak ti zdatnější dojdou na Zlaté návrší táhlým stoupáním pěšky, my jedeme atobusem, který zde jezdí v poměrně častých intervalech. Autem se dál než do Horních Míseček nedostanete. Odtud vás čeká pěší cesta zhruba 3,5 km k prameni Labe.

Za čím jedeme?

Mohyla Hanče a Vrbaty
Mohyla Hanče a Vrbaty
lupa

Na Zlatém návrší dojdete k mohyle Hanče a Vrbaty, kteří zde zahynuli v r. 1913 při závodě v běhu na lyžích. Už tady se vám nabízí úžasné pohledy na krkonošská panorámata a najdete tu cedule s popisem vzácné flóry a fauny, kterou můžete cestou vidět. Podél cesty je několik "řopíků", betonových bunkrů ze druhé světové války, které lákají zejména děti k tomu, aby si je zblízka prohlédly, nakoukly do nich a neodpustily si pohled na okolí z jejich střechy.

Krkonoše
Krkonoše
lupa

Půjdete po úzké kamenité stezce, lemované klečí, hořci a vůbec porostem typickým pro horské oblasti. Po chvíli překročíte říčku Pančavu (překročíte doslova) a dojdete k Ambrožově vyhlídce, z níž se vám otevře neopakovatelný pohled na Pančavský vodopád, Labský důl a okolní hory. Cestou narazíte i na Hančův pomník právě v místě, kde zahynul.

Řopík
Řopík
lupa

Po 2,5 km dojdete k nedávno rekonstruované Labské boudě. Vypadá opravdu hezky, ale představě o klasické horské boudě věru již dnes neodpovídá. Od ní je to k prameni Labe již jen asi kilometr.

Hančův pomník
Hančův pomník
lupa

Možná budete překvapeni, že ta betonová skruž, v níž je trocha vody a maličký čůrek, co z ní vytéká a malé dítě ho bez problému překročí, že to je Labe. Mimochodem, jde o pramen jen symbolický. Ten skutečný je kdesi nedaleko na louce, kam se stejně jako na jiná místa mimo stezky a vyznačené trasy nesmí. Můžete se tu posadit na lavičku či na zem a udělat si piknik (což je mimochodem lepší varianta, než klobása ve stánku na Zlatém návrší nebo předražené občerstvení na Labské boudě). Uvidíte tu znaky měst, jimiž Labe protéká.

Poté, co si odpočinete, můžete pokračovat do Špindlerova Mlýna nebo se vrátit. My jsme se vraceli, ale jinou cestou, přes Pančavskou louku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost občerstvení, jak již bylo zmíněno, je jak na Zlatém návrší ve stánku či na Labské boudě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pančava
Pančava
lupa

Překvapilo nás, že stánek s pivem a občerstvením pod mohylou Hanče a Vrbaty postrádá jakékoliv sociální zařízení. Vzhledem k tomu snad netřeba popisovat, jak vypadají zákoutí za stánkem a v jeho blízkosti. Další první možnost, kde si umýt ruce je buďto na Labské boudě nebo v Horních Mísečkách.

Ostatní informace

Při cestě "ulovíte" dvě turistické známky, svoji známku má Labská bouda a ve stánku na Zlatém návrší je prodávána známka Vrbatovy boudy.Další informace

Hodnocení:
4586. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
na hory
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jablonec nad Jizerou
(vzdálenost od místa: 9.79 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Krkonoše, z Horních Míseček k prameni Labe

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace