Krásný víkend v Ostravici - po stopách Petra Bezruče

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

lupa

Rozhodli jsme se vyrazit do Moravskoslezských Beskyd zdolat další menší vrcholek a to Lysou Horu. Výlet byl pouze na víkend - 2 dny. Ubytování jsme si našli v Ostravici. Samozřejmě lze bez problémů dojet do Ostravice vlakem. My jsme zvolili auto, abychom nebyli vázáni na dopravu.

Za čím jedeme?

Rekreační středisko Skalka
Rekreační středisko Skalka
lupa

Kromě výšlapu Na Lysou horu jsme chtěli podniknout ještě výlet na Radhošť a uvažovali jsme i o Smrku :-) Nakonec jsme vše ve dvou dnech nestihli. První den jsme podnikli výlet Na Lysou horu a druhý den jsme se přesunuli na Radhošť. Smrk nás čeká příště.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Našli jsme si ubytování v rekreačním středisku Skalka. Jsou tam takové malé roztomilé chatičky. Ale není problém v Ostravici najít nějaký penzion, hotel nebo ubytování v soukromí. My jsme si ubytování sháněli až na místě. Rekreační středisko Skalka leží asi 2-3 km za vesnicí. Cena za noc vyjde cca 150 kč - 350,- kč. Hotel je ještě o něco dražší.

lupa

Jídlo jsme si dávali první den až na Lysé Hoře. Byl to pozdní oběd. Ale byli jsme celkem spokojeni. Měli vyníkající polévky, skvělé jídlo a útulno. Ceny byli celkem přijatelné, podle očekávání nižší než jsme počítali. Druhý den jsme si dávali oběd na Radhošťu. Ceny byli také přijatelné. Polévka byla výborná. Bohužel s druhým chodem nás moc nepotěšili. Místní kuchař asi v tu dobu používal mnoho oleje... Ceny byli přijatelné, trošku vyšší než na Lysé Hoře.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Na Lysou Horu jsme se vydali po červené trase, která vedla kolem našeho ubytování. Jen vzhledem k poloze našeho ubytování jsme museli sejít do Ostravice a projít Ostravicí. Tato první část trvala zhruba 45 minut a nebyla nijak zvlášť zajímavá. Příště bychom volili zdolat tuto část autem a dostat se dřív do samotné přírody.Jakmile jsme se dostali z města začal být výlet zajímavější. Výstup nebyl nijak náročný. Krásný rozhled do okolí. A nádherný pocit při konečném stoupání. V průběhu výstupu nás doprovázeli různé poučné tabulky.

lupa

Druhý den jsme se přesunuli autem do Trojanovic, kde jsme auto nechali a vydali se směrem Radhošť po zelené trase. Myslím, že tuto trasu jsme zvolili dobře. Potkali jsme málo lídí, a užili si krásnou přírodu. Následně jsme se napojili na Modrou. Tato trasa je lehce dostupná autem a je celkem nenáročná. Potkali jsme zde hromadu turistů. Je vhodná pro rodiny s dětmi, které toho moc neujdou. Je tam nádherný výhled. Přece jen se mi líbilo víc až v místech, kde se modrá měnila v červenou a vedla dál na Tanečnici. Tam už tolik turistů nezatoulalo. Bylo tam více klidu a přírody,kterou člověk hledá, když vyráží z města pryč...

Ostatní informace

Vstup do věže kaple na vrcholu Radhošťu stojí 5,- kč.

Parkovné v Trojanovicích stojí 50,- kč.

Jinak jsme žádné další peníze nepotřebovali, pokud nepočítám jídlo.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostravice
(vzdálenost od místa: 0.26 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Krásný víkend v Ostravici - po stopách Petra Bezruče

Lysa Hora je super
27.02.2009 00:03
Hezky clanek. V Beskydech jsem prakticky vyrostla a pri precteni vaseho clanku se mi vybavilo mnoho prijemnych vzpominek. Dekuji.
RE> Lysa Hora je super
27.02.2009 22:13
dekuji :-) to jsem ráda. Já minulý rok jsem se do těchto krajin dostala poprvé a byla jsem prakticky uchvácena místní krásou :-)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace