Království železnic - největší modelová železnice v ČR

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Království železnic najdeme snadno na adrese Stroupežnického 23, Praha 5 Anděl - je to kousek od metra Anděl

 

Za čím jedeme?

lupa

Jedeme se vrátit do dětství :o) - i když o něčem takovém se nám za Husáka ani nesnilo. Království železnic je největší modelovou železnicí v ČR a pro každého milovníka vláčků (a nejen pro něj) je návštěva obrovským zážitkem. Celková plocha je 2870 metrů čtverečních a je rozdělena do 2 pater. K vidění je tu několik kolejišť s naprosto úžasnými detaily - počínaje rypadlem v uhelném dole, nebo rozestavěným rodinným domkem a postavičkou paní věšící prádlo konče. A nejezdí tu "jen" vláčky po kolejích, ale také auta a kamiony po silnicích - prostě nádhera. Navíc je kolejiště zasazeno do reálné krajiny - proto můžeme např. v Ústeckém kraji najít hrad Střekov, Labe, nebo Autodrom Most. Jak se bude postupně model republiky rozrůstat, přibydou i další turisticky atraktivní místa, která jste již třeba navštívili v reálu. Další vychytávkou je střídání dne a noci, kdy se postupně život v kolejišti ponoří do noci a osvětlují ho pouze světla vláčků, nádraží, semaforů, aut a uličních lamp. Součástí expozice je i stálá výstava historie železnice, která obsahuje fotky, kresby či artefakty ze skutečné železnice. Pro ty nejmenší tu najdeme kolejiště s pohádkovou Mašinkou Tomášem a do konce roku 2010 i největší prezentaci ve střední Evropě ze současné produkce výrobků od firmy Lego .

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Hlady určitě trpět nebudete - dobře se dá najíst třeba v nedalekém nákupním centru.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

To množství lokomotiv, vagónků - vše v pohybu, neskutečné detaily, krajina - to se prostě musí vidět.

Ostatní informace

http://www.kralovstvi-zeleznic.cz

 

 Další informace

Hodnocení:
1824. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Smíchov severní nástupiště
(vzdálenost od místa: 1.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Království železnic - největší modelová železnice v ČR

Je to vážně bomba!
26.05.2010 14:09

Fanda T.
Já sice nejsem fanda modelů, ale jednou už jsme nevěděli, kam s dětmi zajít a našli jsme právě Království železnic. Nakonec jsme tam strávili dvě hodiny a po celou tu dobu jsme nevycházeli z údivu. Je jasné, že jsou to hračičkové a ta spousta malých detailů je neuvěřitelná. Ale nejvíce mě překvapilo, že se to líbilo i naší dcerce, takže to není jem pro kluky, jak jsem si původně myslel. Rozhodně doporučuji, ale pozir, je to návykové - už jsme tam byli 3x :-)
RE> Je to vážně bomba!
26.05.2010 19:11
:o))) - mám dojem, že nabízejí i celoroční permici - pro závisláky ideální!
25.01.2014 20:16
NADHERA

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace