Kouty nad Desnou - na sjezdovkách i na běžkách

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Skiareál Kouty nad Desnou
Skiareál Kouty nad Desnou
lupa

Dnes můžete zkusit nový skiareál Kouty. Vezměte si běžky nebo sjezdovky. V obou případech si přijdete "na své". Areál zkouší první sezonu (2010-2011) a všechno voní novotou. Vše je zařízeno nejmoderněji a při troše štěstí si připadáte jako v zahraničí.

Za čím jedeme?

Skiareál Kouty nad Desnou II
Skiareál Kouty nad Desnou II
lupa

Pro sjezdové lyžování jsou zde dva vleky - dvoukotvy a jedna šetstisedačková lanovka. Ta je určena především zdatnější lyžařům. Dolů totiž vedou dvě červené sjezdovky. Ty jsou opravdu náročnější. Dnes (29.1.2011) byl místy led a místy nahrnutý sníh a k tomu spousta lyžařů. Vyšlo počasí - slunečno a bezvětří, teploty přiměřené a to vylákalo hodně lidí na svah. Je třeba opravdu si dávat pozor při sjíždění a dbát všech zásad správného pohybu po sjezdovce.

Skiareál Kouty nad Desnou III
Skiareál Kouty nad Desnou III
lupa

Co se týče běžkařů, tak pro ty jsou připraveny dvě tratě - Mravenečník a Medvědín. Pokud zvolíte pohodlnou variatu a nahoru se vyvezete lanovkou (cesta pro běžkaře a pěší stojí 100 Kč) a pak se chystáte sjet po značených cestách zpět dolů, tak pozor v závěrečné části je úvozová cesta strmá a cesta dolů je komplikovanější. Slapší povahy sundají lyže a zkusí závěrečných cca 1,5 km pěšky.wink Ale to je snad jediná "kaňka" na jinak pohodové cestě v bílé stopě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

K občesvení lyžařů slouží dostatečné zázemí u pokladen. Čtyři druhy restaurací zvládnou i největší nápor lyžařů. Pro levnější variantu doporučuji samoobsluhu v prvním patře. Na hroní stanici šestisedačkové lanovky najdete rychlé občerstvení "U medvěda".

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jsou ještě drobnosti, které je třeba v novém areálu upravit. Množství lyžařů na svahu už bylo opravdu limitní. Je to daň za to, že se fronty na vlecích netvoří. Sjezd od svahu k pokladnám kolem lana - přibližovadla také těžko zvládal nápor lyžařů. Snad se to podaří vyřešit (rozšířit).Obsluha v restauracích byla pomalá a k závěru i unavená. Ale to je v lidech. S jinou směnou můžete mít i jiné zkušenosti. Přejeme areálu, nechť se daří. A držíme palce, protože se sem rádi budeme vracet.

Ostatní informace

Areál nabízí velké množství druhů jízdenek a skipasů. Jsou zde i jednorázové slevy a akce. Sledujte www.kouty.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kouty nad Desnou
(vzdálenost od místa: 1.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kouty nad Desnou - na sjezdovkách i na běžkách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace