Kolem Věstonické a Mušovské nádrže v Podpálaví

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
Kam a jak jedeme?

lupa

Na řece Dyji mezi Drnholcem a Novými Mlýny se rozkládá rozlehlá vodní plocha tří velkých nádrží, které zatopily velkou část zdejších lužních lesů. Horní Mušovská má dnes víceméně rekreační charakter, střední Věstonická slouží jako přírodní rezervace vodnímu ptactvu a dolní Novomlýnská bývá využívána pro závlahy. Všechny tři jsou pak významnými rybářskými revíry. Kolem horních dvou pak směžuje dnešní výlet.

Za čím jedeme?

lupa

Náš výlet začíná na návsi ve vinařské vesničce Ivani a v celé své délce sleduje nově vybudovaný úsek cyklotrasy č. 5 a s ní souběžné cyklostezky Brno-Vídeň. I když v celé své délce vede po účelové asfaltové komunikaci, prochází místy s jedinečnými výhledy po okolní krajině. Nejprve na řeku Jihlavu a zdejší lužní les, později na postupně zarůstající Věstonickou nádrž s bohatou ptačí říší a panoramatem Pálavy. Potom pokračuje podél autokempu Merkur a za ním nás vítají daleké výhledy na další Mušovskou nádrž. Výlet pak končí v rekreační a vinařské obci Pasohlávky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

V období červen-srpen lze využít nepřeberného množstí občerstvovacích zařízení v kempu Merkur, jinak jsou celoročně v provozu stravovací zařízení v Ivani a v Pasohlávkách a v polovině trasy výletu pak restaurace hotelu Termal Mušov. Stejná místa vám pak nabídnou i případné ubytování.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Poklidná atmosféra rozlehlých vodních nádrží se šploucháním vln, jedinečné lužní lesy a louky, nedohledné rákosiny s četnou ptačí říší. Nelze se nezmínit i o bezpočtu vinných sklípků hlavně pak v obci Pasohlávky.

Ostatní informace

lupa

Trasa je též idealní pro cyklovýlet s malými dětmi, neboť v celé délce výletu (necelých 10 km) má téměř nulové převýšení s velmi kvalitním asfalovým povrchem. V roce 2013 prochází ještě areálem kempu Merkur (od 31.11. do 31.3. uzavřen) kolem rozlehlého staveniště Aqualandu Moravia, ale od roku 2014 povede po jeho obvodu po nové komunikaci. Hlavní silnici I/52 přetíná u parkoviště hotelu Termal, kde je přechod pro chodce a přikázaná šedesátka. V rámci výletu lze vhodně využít i zdejší autobusové linky 530, která spojuje počáteční a koncové místo výletu. Více IDS JMK 530. Průběh celého výletu je pak zobrazen zde.Další informace

Hodnocení:
3763. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Přibice
(vzdálenost od místa: 4.02 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kolem Věstonické a Mušovské nádrže v Podpálaví

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace