Ke krásné kašně a za nejkrásnějším výhledem

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Krannerova kašna
Krannerova kašna
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,v tomto čase bych Vás rád pozval na vycházku, ke krásné kašně,od které je nejkrásnější výhled na Pražský Hrad.Jmenuje se Krannerova a nachází se na Smetanově nábřeží v Praze 1,nedaleko Národního divadla.Pokud sem půjdete pěšky orientační bod je Národní divadlo,které je vidět z dálky.

Za čím jedeme?

lupa

Krannerova kašna,je kombinací pomníku a kašny.Její základní kámen byl položen 22.8.1845 a stavby se ujal Josef Ondřej Kranner,který se podílel také na stavbě Katedrály sv.Víta.Věz pomníku připomíná stylem věž Katedrály.Pomník tvoří sochy 16 krajů a Prahy -1.patro. Ve 2.patře je 8.soch,které znázorňují hornictví, vědu,umění,orbu,mír,hojnost,průmysl,obchod.Na vrcu je kopie sochy císaře Františka I.Pomník byl odhalen 30.5.1850.K.H. Borovský o pomníku napsal epigram.Na nábřeží podívat se běž, gotická se na něm staví věž.Okolo českých ní krajů chlouba a ve věži bude trouba.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Krannerova kašna -detail
Krannerova kašna -detail
lupa

Jedná se jen o krátkou vycházku,ikdyž se může stát také cílem velké procházky po památkách staré Prahy.Jako absolutní cíl Vám však dopručuji kavárnu Slávie,která je nedaleko.Mají tu 10druhů horké čokolády a 32 druhů kávy.Je to trochu dražší, ale dá se to jednou za čas to utáhnout.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tento kašnopomník je opravdu nádherný,parčík okolo přímo vyzývá k posezení a je od něj nejkrásnější pohled na Pražský Hrad.A cíl ve Slávii,to je prostě paráda.

Ostatní informace

Nepotřebujete žádné peníze na vstup,jen návštěva kavárny Slávie, Vás něco bude stát.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ke krásné kašně a za nejkrásnějším výhledem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace