Javorníky : Karolinka-Portáš-Kohútka-N.Hrozenkov-Karolinka

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Karolinka - Nádraží ČD
Karolinka - Nádraží ČD
lupa

Naším cílem tentokrát byly Javorníky, protože tuto oblast na rozdíl od Beskyd nemáme prochozenou. Autem jsme dojeli do Karolinky a auto zaparkovali na parkovišti u vlakového nádraží. Vydali jsme se po žluté turistické značce směrem k vodní nádrží Karolinka, která je zásobárnou pitné vody pro okolní města ,ale i Vsetín.Nad přehradou je rozcestník žluté se zelenou a my jsme se vydali po zelené značce do kopce na hřeben Javorníku do sedla pod Stolečným vrchem. Tady jsme se napojili ne červenou značku která vede celým hřebenem podél Česko-Slovenské hranice. První zastávka je chata Portáš-pěkná útulná chata. Potom hned po několika metrech jsou chaty Spartak, Javorka a nakonec velký hotel Kohútka. K tomuto hotelu se dá z Nového Hrozenkova dojet autem a tak proto je tady přecpáno k prasknutí, zvlášť když je pěkné počasí. Proto jsme se tady ani nezdržovali a dali si jen pití a to ve venkovním bufetu. Dále jsme došli k rozcestníku Kohútka rozcestí odkud jsme pokračovali po žluté značce do osady Vranča a dále po modré značce do Nového Hrozenkova.

V Novém Hrozenkově jsme plánovali že pojedem vlakem do Karolinky (zpět k autu ), ale nakonec jsme ty 4km šli pěšky po cyklostezce, která vede podél vsetinské Bečvy.

Za čím jedeme?

Horská chata Portáš je velice pěkná a hodí se do krajiny. Kohútka je moc honosná.

Krajina je moc pěkná. Výhledy jak na českou stranu na Beskydy (Radhošť,Lysá hora aj.) tak na druhou stranu na Slovensko jsou za pěkného počasí úchvatné.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

První rozcestník - Karolinka (BUS)
První rozcestník - Karolinka (BUS)
lupa

Vzhledem k tomu že na krátkém cca 2,5km úseku je několik chat (hotel), tak není problém si dát něco k snědku nebo se jen občerstvit. My jsme to udělali na Portáši a udělali jsme dobře, protože na Kohútce by jsme čekali nejmíň půl hodiny na volný stůl a další hodinu na obsluhu. Takže Jídlo Portáš nebo Spartak. Kdyby jste chtěli dovolenou strávit, tak si zajistěte pobyt na Kohútce. Ubytování ale taky nabízí chata Portáš.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhledy po okolních kopcích.

Vynikající Valašská kyselica na Portáši.

Ostatní informace

Turistická známka č.1300 - Portáš

Turistická známka č.391 - Kohútka

Turistická známka č.1578 - Karolinka

Trasa měla celkem asi 21kmDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karolinka
(vzdálenost od místa: 0.1 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Javorníky : Karolinka-Portáš-Kohútka-N.Hrozenkov-Karolinka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace