Fantastický Masopust v Roztokách u Prahy

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Vítejte na Masopustu!
Vítejte na Masopustu!
lupa

Zvu Vás na opravdu fantastický Masopust v Roztokách u Prahy. Krásně organizovaný nejen průvod, ale i masopustní veselí se odehrává jak v Roztokách, dále v polích pod Holým vrchem a končí v Úněticích masopustní tancovačkou. Opravdu nevšední zážitek pro malé i velké. Masky na chůdách se prohánějí zimní krajinou, průvod provází královnu na koni, potkáte medvěda s medvědářem a stovky jiných masek. Atmosféra Vás jistě pohltí a rozsvítí zimní pošmournou náladu. Na to přece Masopust je a tomuhle se to vždy povede.

http://www.mistnikultura.cz/masopust-v-roztokach-uneticich-0

Za čím jedeme?

lupa

Jedeme si zařádit, popít, zatancovat i zafotit ve fantastickém průvodu těch nejroztodivnějších masek. Prostě se veselit na konec půstu, to byla a i je pěkná tradice, kterou se roztockým organizátorům podařilo oživit dokonale.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Zastávek na občerstvení je mnoho, už na Školním náměstí, kde začíná průvod v sobotu 18.2 2012 po 13. hod. Nejdelší přestávka na občerstvení je u pivovaru, stánků habaděj a na každého se dostane, viz. program v příloze.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Ve fotkách vám přiblížím atmosféru loňského průvodu, kterému se mimořádně povedlo počasí, průvod jde cca 4 km do sousední obce Únětice a ani si nevzpomenete, že vás mají bolet nohy. Zábavy je během cesty tolik, že do Únětic dorazíte ani nevíte jak. Tam už na vás čeká otevřená hospoda a další masopustní veselí.

Ostatní informace

Do Roztok u Prahy jede vlak a pak už zbývá dát se do kopce na Školní náměstí cca 500 m do kopce, příměstské autobusy jedou z Dejvic až na místo.

Jediný problém je dostat se domů z Únětic, zájem lidí je velký a tak jsou ve večerních hodinách trochu narvané, jedou dva 355 a 359, v poněkud delších intervalech.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Roztoky u Prahy
(vzdálenost od místa: 0.26 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Fantastický Masopust v Roztokách u Prahy

street foto
16.01.2013 21:18

Dášo moc pěkné, má to atmosféru, krásné počasí dělá také hodně, ale rychlá ruka fotografa je vždy to nejdůležitější.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace