Dřevosochání Loučná nad Desnou

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Dřevosochání 2007
Dřevosochání 2007
lupa

Ode dneška, tj. 22.8.2011 probíhá již tradiční setkání umělců - sochařů a řezbářů v Loučné nad Desnou zvané Dřevosochání. Mísato konání je v arálu zámeckého parku, na louce za bývalou oranžerií, dnes kulturním domem. Kousek pod zámkem je vlaková zastávka, nedaleko od obecního úřadu pak najdeme autobusovou zastávku. Parkovat se dá třeba u rybníčku Kocián.

Za čím jedeme?

Dřevosochání je setkání umělců pracujících se dřevem. Během týdne návštěvník může pozorovat účastníky setkání přímo při práci.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Přímo v okolí zámeckého parku najdeme 3 provozovny, nejblíž je asi Rybářská bašta u rybníčka Kocián, naproti hlavního vchodu do parku je restaurace Stará pošta, u severního vstupu do parku pak restaurace Na faře, takže na výběr je toho dost.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Asi nejzajímavější je sledování vzniku samotného díla, pokud se na akci vypravíme vícekrát, můžeme na začátku akce tipovat, cože to umělec tvoří a na konci týdne pak uvidíme výsledek.

Ostatní informace

lupa

Přihlížet tvorbě návštěvníka nic nestojí, v pátek odpoledne a na večer jsou pak připravené různé kulturní akce, včetně ohňostroje, v sobotu pak celý den. Součástí sobotního programu je pak aukce hotových děl s vyvolávací cenou od 3.000,- Kč. A s některými výtvory minulých ročníků je možnost se setkat celoročně v celém areálu obce, kde jsou díla rozmístěna.

Kdo by to letos nestihl, nemusí si zoufat, Akce se prozatím koná každým rokem vždy poslední celý týden v srpnu. Takže je to tip i na další sezóny.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Loučná nad Desnou
(vzdálenost od místa: 0.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dřevosochání Loučná nad Desnou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace