Dovolená v Telči

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

lupa

Zvolili jsme si cestu autobusem. Ze Zlína přes Buchlovské hory do Brna trvala asi dvě hodiny.V nepředstavitelném horku jsme přestoupili na spoj do Telče.Po dalších dvou hodinách v natřískaném autobuse vystupujeme na místě - na autobusovém nádraží v Telči.

lupa

S těžkými krosnami se vydáváme k místu,kde máme být ubytováni.Jdeme po Masarykové ulici.Uděláme si krátkou přestávku - zastavíme se v restauraci hotelu pod hrází,abychom načerpali další energii po hororové cestě autobusem.Na zahrádce se tam občerstvíme studenou kofolou a kafíčkem.Pokračujeme po dlážděném chodníku,jdeme okolo Staroměstského rybníka,kde se na konci stejnojmenné městské čtvrti ubytováváme v penzionu Oáza.

Po krátkém odpočinku a sprše ani nevybalujeme zavazadla,namísto toho se posilníme ještě polévkou a kávičkou a celí nedočkaví se vydáváme na obhlídku města.

Za čím jedeme?

lupa

A kde se město Telč nachází ? Na Vysočině -mezi břehy Telčského potoka a soustavou tří rybníků,obklopujích historické jádro města,které je od roku 1992 zapsáno na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

lupa

Klenotem moravské renesanční architektury je zdejší zámek a společně s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou tohoto města zaujme každého návštěvníka.Je známo,že se na zdejším renesančním zámku natáčelo několik slavných českých pohádek např.Princezna se zlatou hvězdou na čele,Jak se budí princezny,Z pekla štěstí a mnoho dalších.

lupa

Součástí areálu je i francouzská zahrada,a také rozsáhlý anglický park,ve kterém stojí skleník.My jsme zde byli v létě a zrovna na nádvoří zámku probíhal řemeslný jarmark se spoustou zajímavých stánků s ukázkami řemeslných prací,také s občerstvením. Na malém pódiu bylo představení - nějaká pohádka pro děti.

lupa

Zabavit se a příjemnou relaxaci můžeme prožít při projíždění na lodičkách,které kotví na rybnících u zámku.Pohled na historické centrum nádherného města s pestrobarevnými fasádami historických domů s ozdobnými štíty a dlouhými podloubími,,uličkami s množstvím obchůdků a restaurací se zahrádkami se nám otevře z pozdně románské věže z 1.pol. 13.století při kostele svatého Ducha v sídle královského zprávce.Tato věž je 50 metrů vysoká,je nejstarší dochovanou památkou města a vystoupíme na ni po 97 dřevěných schodech.Nachází se v ní výstava obrazů Jana Křena. I z další 60 - ti metrové věže Sv.Jakuba budeme odměněni výhledem na pozoruhodnosti města.

Na zdejší nejmenší obyvatele je také pamatováno.Svého sportovného ducha si můžpu prověřit na dětských hřištích a různých jiných atrakcích.

lupa

Stejně jako zámecký park se zajímavými druhy orchideí nás zaujme pak i zámecká zahrada,která patří k nejstarším v České republice.Pohled na všechny tyto krásy byl podbarven nádherně modře zbarveným nebem. Ač neradi, loučíme se s tímto pohádkovým místem na Vysočině.Prohlídka tohoto města byla mimořádným zážitkem a navždy nám utkví v paměti ...

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Obědvali jsme přímo pod zámeckými hradbami-v restauraci u Švejka-vaří zde výborně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vysočina je prý ráj turistů - můžu s tímto jen souhlasit - ANO JE !!!

Naopak co se nám nelíbilo - byla hororová cesta přeplněným autobusem a množství aut zaparkovaných přímo na náměstí,které kazily celkový dojem z tohoto pohádkového města.

Ostatní informace

Některé kulturní akce,které můžeme navštívit na zámku v Telči:

Hradozámecká noc,Řemeslné trhy,Výstava fuchsií-v zámecké zahradě a další.

Další zajímavosti v blízkém okolí jsou např. hradní zřícenina Rokštejn s údolím Brtnice a hrad Roštejn.Další informace

Hodnocení:
3318. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Telč
(vzdálenost od místa: 1.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dovolená v Telči

17.11.2012 19:28
V Telči jsme byli mockrát jsme z Jihlavy.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace