Dolské skály, Malá pravčická brána, Jetřichovické skály

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Dolský mlýn (6/2015)
Dolský mlýn (6/2015)
lupa

Z Jetichovic se vydáme po žluté turistické značce směrem na Dolský mlýn. U Dolského mlýnu se vydáte po modré turistické značce směrem do skal. Půjdete do kopce, až dojdete do Vysoké Lípy. Odtud se vydáte po žluté turistické značce na Šaunštejn na rozcestí "pod Šaunštejnem" se vydáte po červené turistické značce na Šaunštejn. Kousek půjdeme po červené turistické značce a potom se budeme muset vyšplhat po soustavě žebříků a mezi skalami na bývalý loupežnický hrad Šaunštejn. Ze Šaunštejnu je nádherný výhled na okolí. Když je pěkné počasí je vidět až do Saského Švýcarska. Následně se musíme vrátit po stejné trase zpět pod "hrad". Potom půjdeme po červené turistické značce směrem na Malou Pravčickou bránu. Jak se podíváte musíte se vrátit na rozceztí "pod Šaunštejnem". Odtud budete pořád pokračovat po červené turistické značce směrem na "Pohovku". Odtud se vydáme na další skalní útvar "Ostroh" z něj je nádherný výhled na České Švýcarsko. Potom budeme pokračovat na další skalní vyhlídku "Viléminina stěna" z ní je nádherný výhled na mariinu vyhlídku, Jetřichovice,... Dále budeme pokračovat na mariinu vyhlídku. Z ní je 360° výhled na celé české švýcarsko. potom půjdeme dále do Jetřichovic.

Za čím jedeme?

Jdeme za půvabnou přírodou a za přenádhernými výhledy...

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytovali jsme se v penzionu Svobodný pán z falkenštejnu

 • Pension leží ve významném turistickém centru Jetřichovice (20km od Děčína) v malebné turistické oblasti Národní park České Švýcarsko.Romantická krajina oplývá množstvím pískovcových útvarů, modelovaných do bizarních skalních stěn, měst, věží, pilířů, bran, a zříceninami skalních hradů.
 • Umístění a dostupnost objektuPension leží u v zahradě silnice Jetřichovice - Hřensko. Je dostupný autobusem z České Kamenice a z Děčína.
 • Vybavení objektuPension má kapacitu 28 lůžek. Všechny pokoje mají vlastní WC a sprchu. V přízemí klubovna +TVsat., ,jídelna (lednice,varná konvice, porcelánové nádobí pro hosty). Ve vedlejším altánu krb (možno kouřit), venku: stolní tenis, pískoviště, zahradní nábytek, venkovní krb (dřevěné uhlí), uzamykatelné parkoviště a uzamykatelný sklípek pro kola.
 • Pokoje2x1lůžkový pokoj, 7x2lůžkový pokoj, 4x3lůžkový pokoj. Všechny pokoje mají vlastní příslušenství.
 • SlužbyPro všechny hosty nabízíme snídani. Polopenzi a plnou penzi od 10 osob. Půjčujeme spoŕt. potřeby na stolní tenis zdarma. Máme uzamykatelný sklípek pro kola.
 • ParkováníU penzinu je uzamykatelné parkoviště
 • StravováníPro všechny hosty nabízíme snídani. Polopenzi a plnou penzi od 10 osob. V obci je několik restaurací a dva obchody s potravinami.
 • Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

  Líbila se nám krásná příroda a krásné výhledy...

  Ostatní informace

  Zaplatili jsme 380 kč za ubytování, jinak jen za jídlo a pití...  Další informace

  Hodnocení:
  neumístěno
  Náročnost:
  romantika, pro zdatnější
  Délka:
  celodenní výlet (15-20 km)
  Druh:
  do přírody, na hory
  Byli zde:
  2 turisté
  Jak se Vám tam líbilo ?

  Komentář:

  Vyhledání vlakového spojení
  Odkud:
  Kam: Veselé pod Rabštejnem
  (vzdálenost od místa: 7.57 km)
  Datum: Čas:

  Diskuse k výletu Dolské skály, Malá pravčická brána, Jetřichovické skály

  Nadpis: (nepovinný)

  Vaše jméno:

  Email: (nezobrazí se)

  Text:

  Email:
  Heslo:
  Vytvořit účet Zapomenuté heslo
  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace